Kurs kodowania online dla dzieci Code and Fun

by dietolog

Jakiś czas temu Milena rozpoczęła kurs kodowania. Po kilku zajęciach, pragniemy podzielić się z Wami wrażeniami i odczuciami, a może nawet zachęcić Was do nauki programowania od dziecka.

Programowanie to jedna z kluczowych umiejętności na rynku pracy. Dla mnie brzmi nudnie i nieatrakcyjnie, jednak jeśli połączymy programowanie z zabawą, okazuje się, że nie jest tak monotonne jak mi się wydawało. Nie to, żebym już planowała Milenie czym będzie się w życiu zajmować. Chciałabym jednak, żeby miała jak najlepszy start i rozwijała te umiejętności, do których faktycznie czuje miętę. Dlatego pod koniec zeszłego roku zapisałam ją na kurs kodowania na podstawie edukacyjnej wersji gry Minecraft.

minecraft koszulka

Kurs kodowania na podstawie gry Minecraft

Pandemia i ogólny lockdown siłą rzeczy trochę zawęziły nasze aktywności. Lekcje online sprawiły, że Milena coraz chętniej siadała do komputera. Brak dodatkowych zajęć i spotkań z rówieśnikami potęgował uczucie nudy. Milena odkryła i wprost pokochała grę Minecraft. Z jednej strony ok, wiele osób gra w gry i czerpie z tego przyjemność (ja też w młodości zaliczyłam kilka nieprzespanych nocy, bo w coś tam grałam), ale Milena ma dopiero 10 lat. Trudno w tym wieku wyznaczyć sobie granice i zaczęłam się obawiać, że granie stanie się głównym celem egzystencji naszej córki. Postanowiłam, że wspólnie przekujemy nową pasję w coś dobrego. I wtedy „tadam”. Objawił się nam kurs kodowania dla dzieci nowatorską metodą na podstawie ulubionej gry Mileny.

Kurs, który wybraliśmy, bazuje na zabawie. Nie jest tajemnicą, że dzięki wzbudzaniu emocji podczas procesu edukacji tworzą się nowe połączenia neuronalne w mózgu i to właśnie wtedy nauczanie staje się najbardziej efektywne. Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę i działanie (dorośli zresztą też!). Jeszcze długo nie wyobrażam sobie Mileny czytającej podręcznik do programowania w JavaScript. Ale jeśli jest sposób, że można połączyć zabawę i naukę programowania, to ja jestem na tak. Szkoła którą wybraliśmy bazuje na zajęciach online i oferuje autorską ścieżkę nauczania i plan treningowy, umożliwiający przekazanie jasnej i praktycznej wiedzy z obszaru programowania. Podczas zajęć nacisk jest kładziony na praktykę poprzez zabawę, żeby rozbudzić w dzieciach pasję do kodowania.

Milena podczas lekcji - kurs kodowania code and fun

Jak kurs kodowania wygląda w praktyce?

Zajęcia prowadzone są na platformie zoom i na specjalnej edycji gry Minecraft w wersji edukacyjnej. Przed rozpoczęciem kursu otrzymałyśmy wszystkie informacje odnośnie szkolenia, wymaganego oprogramowania i kody dostępowe do zajęć. Zainstalowanie zajęło nam krótką chwilkę. Pojedyncza lekcja trwa godzinę zegarową i obejmuje głównie granie (więc dwa w jednym – przyjemność z gry i nauka), jednak gra nie jest samą grą. Prowadzący uczy małymi kroczkami kodów, które służą do budowania i kreowania świata w Minecrafcie. Na pierwszych zajęciach Milena nauczyła się budować skrzynki TNT (za pomocą kodów!). Na kolejnych akwarium, na kolejnych budowania schodów i portalu do Netheru. Co tydzień nowa umiejętność. Zajęcia są prowadzone w bardzo przystępny sposób i co najważniejsze, dostosowany do poziomu naszej 10-latki. Dla niewtajemniczonych, poniższa pozycja to „dab”. I tak, Milena nosi bluzki z Minecraft 😉

dab

Nasze zajęcia prowadzi Pan Kacper. Człowiek młody i energiczny, widać na pierwszy rzut oka, że lubi programowanie, granie i dzieciaki. Milena go bardzo lubi i cały czas zagaduje. Kto zna Milenę, ten wie, że potrafi każdego werbalnie zdominować. Podczas zajęć prowadzą intensywny i ciekawy dialog. Milena zadaje mnóstwo pytań i wychodzi z własnymi pomysłami. Plus dla Pana Kacpra, że nie daje sobie wejść na głowę. Cały czas pilnuje określonego planu, który udaje im się realizować. Relacja z prowadzącym to istotna sprawa.

Co dla mnie jest szczególnie ważne, dzięki nauce programowania Milena rozwija logiczno-matematyczne myślenie. Akurat matma nie jest najmocniejszą stroną Mileny. Dodatkowo wykorzystanie gry Minecraft – rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Kurs kodowania Code and Fun

Dlaczego wybraliśmy akurat szkołę Code and Fun? Odpowiedź jest prosta – jasna informacja, przejrzyste zasady i bardzo kontaktowy team. Milena od jakiegoś czasu przebąkiwała, że chciałaby się uczyć programowania, więc pozostała kwestia wyboru odpowiedniego miejsca. Połączenie nauki z zabawą wydało nam się strzałem w dziesiątkę.

Poza tym przekonały nas (a w zasadzie głównie mnie) doświadczenie i wiedza prowadzących. Mają na koncie ciekawe realizacje projektów kierowanych do dzieci w wieku szkolnym. Właścicielka szkoły oprócz tego że jest trenerem programowania, jest też mamą dwójki dzieci, co według mnie, gwarantuje głębsze zrozumienie potrzeb i specyfiki nauki w domu.

kurs kodowania dla dzieci online

A, właśnie. Lekcje online są o tyle wygodne, że nie trzeba nigdzie się ruszać z domu i (co ważniejsze) nie są odwoływane z powodu pandemii. Większość stacjonarnych zajęć Mileny aktualnie się nie odbywa. Został nam tylko angielski (przeniesiony do online-u) i właśnie ten kurs kodowania.

Jakie są koszty kursu?

Moim zdaniem cena jest adekwatna do wartości szkolenia. Cały kurs można kupić obecnie w promocyjnej cenie 1297 zł lub skorzystać z miesięcznej subskrybcji w cenie 149 zł. Ceny są porównywalne do cen innych szkół progamowania na rynku (kilka sprawdziłam i cena oscylowała w okolicy 40zł za godzinę zajęć online).

Jeśli jesteście zainteresowani kursem, odsyłam Was na stronę szkoły programowania Code and Fun. Znajdziecie tam (moim zdaniem) wyczerpujące informacje i kontakt w razie dodatkowych pytań. Zajrzyjcie też na nasze story na Instagramie do wyróżnionych relacji Code and Fun, tam znajdziecie kilka filmików z zajęć i zobaczycie jak Milena się jara.

code and fun kurs kodowania dla dzieci grafika

Reasumując: polecamy!

You may also like

Zostaw komentarz