Dietolog
  • Strona główna
  • Przepisy
    • Śniadania
    • zupy
    • Dania rybne
    • Dania wegetariańskie
    • Dania mięsne
    • Sałatki i surówki
    • Zdrowe słodkości
    • Koktajle
  • Filmy
    • Angie gotuje
    • Talerz diabetyka
    • Talerz diabetyka 2
    • Talerz Diabetyka 3
    • Zdrowiej jesz, dłużej żyjesz
  • W mediach
  • Blog
    • Życie z cukrzycą
    • Moim zdaniem
    • Jego zdaniem
    • Dziecko prawdę Ci powie
    • Sweet Eurotrip
    • Warsztaty
    • FAJNE miejsca
    • Konkursy
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Sklep
  • 0

blogDSC_5001

by Dietolog 1 sierpnia, 2017
written by Dietolog 1 sierpnia, 2017
264

0 FacebookTwitterPinterestEmail
dietolog angelina ziembinska
Dietolog

Zostaw komentarz Cancel Reply

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

O mnie

O mnie

O mnie

Hej, jestem Angelina. Nauczę Cię jak jeść smacznie i zdrowo. Ze mną zadbasz o prawidłową masę ciała, jak również wyrównasz poziomy glukozy i insuliny. Moje przepisy są odpowiednie dla osób z cukrzycą, insulinoopornością i stanem przedcukrzycowym, ale jeśli nie masz problemów zdrowotnych, również śmiało korzystaj. Zdrowa kuchnia jest dobra dla każdego :)

DIETA W CUKRZYCY

dieta w cukrzycy, okładka książki

DIETA W CUKRZYCY. PRZEPISY

CUKRZYCA NA OBCASACH

cukrzyca na obcasach książka angelina ziembińska

Tu kupisz moje E-booki

  • fit ciasta bez cukru Fit Ciasta Bez Cukru 44,00zł
  • Wigilia i święta dla diabetyka Wigilia i Święta dla Diabetyka
    Oceniono 5.00 na 5
    44,00zł
  • DIABETOBOOK - Cukrzyca na talerzu DIABETOBOOK - Cukrzyca na talerzu
    Oceniono 5.00 na 5
    55,00zł

Facebook

Facebook
Angelina Ziembińska | Dietolog

blogdietolog

Cukrzyca nie musi być chaosem.
Tłumaczę naukę na codzienne decyzje 🔬
Sama żyję z T1D od lat 👩‍⚕️
Autorka 3 książek | PZWL
👇 Zacznij tutaj

Miałam swój poranek autorski na Międzynarodowyc Miałam swój poranek autorski na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. 
Były moje książki, stoisko PWN/PZWL, rozmowy, podpisy, zdjęcia i miłe spotkania. Dla kogoś, kto nie zna tej drogi, wygląda to jak godzina przy stoliku z książkami. Dla mnie to był bardzo ważny moment.

„Dieta w cukrzycy" i „Dieta w cukrzycy. Przepisy" powstały nie tylko z wiedzy, ale też z doświadczenia życia z cukrzycą typu 1 i z potrzeby prostego tłumaczenia tego, co w diecie przy cukrzycy bywa niepotrzebnie komplikowane. Pisałam je dla osób, które dostały diagnozę i nie wiedzą, od czego zacząć. I dla tych, które słyszały już sto sprzecznych rzeczy i po prostu chcą normalnie jeść.

Najbardziej dziękuję wszystkim, którzy przyszli. Za rozmowy, za zdjęcia, za dobre słowa i za to, że te książki trafiają do ludzi. To właśnie w takich momentach najbardziej czuję, że edukacja diabetologiczna ma sens. Dziękuję @pzwl.wydawnictwo.lekarskie za zaproszenie i za miejsce na stoisku ❤️

A jeśli chcesz mieć którąś z tych książek u siebie — w ramach mojej współpracy autorskiej z PZWL mam dla Ciebie kod DIETOLOG, który daje −20% na książki papierowe na stronie pzwl.pl. Link znajdziesz w bio.

Napisz w komentarzu: masz już którąś z tych książek? ⬇️
Makaron z tuńczykiem, brokułem i kukurydzą. Szy Makaron z tuńczykiem, brokułem i kukurydzą. Szybki, kremowy i naprawdę smaczny, jednogarnkowy obiad. Taki comfort food na zwykły dzień. 

Co ważne: danie przeszło pozytywnie testy dzieciaków. I to nie tylko naszych 😄

Na 8 porcji:
500 g makaronu
duży brokuł
2 puszki tuńczyka (jedna w wodzie, druga w oleju)
1 mała puszka kukurydzy
50 ml śmietanki (u mnie sojowa)
100 ml wody z gotowania makaronu
Do podania (opcjonalnie):
2 łyżki podprażonego słonecznika
świeże listki do podania

Brokuła ugotuj al dente w osolonym wrzątku, wyłów i w tej samej wodzie ugotuj makaron. W rondlu o grubym dnie wymieszaj makaron z tuńczykiem, brokułem, kukurydzą, śmietanką i wodą z gotowania. Chwilę duś, żeby składniki przeszły wzajemnie smakiem. Na talerzu posyp słonecznikiem i dodaj zieleninę.

1 porcja: ok. 335 kcal, 19 g białka, 5 g tłuszczu, 53 g węglowodanów
➡️ 5,3 WW
➡️ 1,2 WBT

Zapisz, bo to jest jeden z tych obiadów, które mogą Cię uratować, gdy nie będziesz mieć pomysły co zjeść z rodzinką. To sycące i smakowite danie.

#cukrzyca #dietolog #makaron #szybkiobiad #obiadpomysl
Prawda czy fałsz?

3 mity o cukrzycy, które wciąż krążą w internecie… i niestety także w gabinetach. 👀
❌ „Szczupła osoba nie musi martwić się cukrzycą typu 2”
❌ „Osoby z cukrzycą typu 1 są zawsze szczupłe”
❌ „Po wyglądzie można poznać typ cukrzycy”

Brzmi znajomo? To właśnie takie tezy sprawiają, że wiele osób późno trafia na diagnostykę albo latami słyszy krzywdzące komentarze. A prawda jest dużo bardziej złożona.

W rolce rozprawiam się z tymi mitami krótko i konkretnie, a jeśli chcesz wejść głębiej:
📌 pełne wyjaśnienie + dane znajdziesz na moim YouTube
📌 wpis że źródłami czeka też na Dietolog.pl

Który z tych mitów słyszałaś/eś najczęściej? 
A może ktoś powiedział Ci coś jeszcze bardziej absurdalnego?👇
Otwieram popcorn i czekam na Was w sekcji komentarzy 💬

#cukrzyca #cukrzycatypu1 #cukrzycatypu2 #faktymity #dietolog
Jak właściwie wygląda osoba z cukrzycą? 🤔 Jak właściwie wygląda osoba z cukrzycą? 🤔 

Żyję z cukrzycą typu 1 od lat. Pracuję, wychowuję dzieci, nagrywam, podróżuję, śmieję się. I dokładnie dlatego wiele osób zakłada, że „nie wyglądam”. Jakby choroba musiała być widoczna, żeby była prawdziwa. 

Cukrzyca to nie wygląd. To codzienność, decyzje, pomiary, hipoglikemie, liczenie makro, reagowanie i ogrom pracy, której często nie widać. 

Jestem ciekawa, co Wy o tym myślicie👇 Czy ktoś kiedyś powiedział Wam, że „nie wyglądacie na chorych”? A może sami mieliście jakieś wyobrażenie o tym, jak „powinna” wyglądać osoba z cukrzycą?

Czekam na Wasze komentarze 👇

#cukrzyca #życiezcukrzycą #diabeslife #dietolog
Zobacz więcej... Obserwuj na Instagramie

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do mojego NEWSLETTERA

Jestem Partnerem Kampanii

Przepisy kulinarne

Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

O mnie

banner
Hej! Jestem Angelina i jestem tu, by Ci pomóc odżywiać się lepiej. Ze mną poczujesz się lekko i nabierzesz pewności, że to co jesz wpływa na Twoje samopoczucie.

Zapisz się do mojego NEWSLETTERA

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Bloglovin

POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN SKLEPU | 2019 - All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign


Powrót na górę
Dietolog
  • Strona główna
  • Przepisy
    • Śniadania
    • zupy
    • Dania rybne
    • Dania wegetariańskie
    • Dania mięsne
    • Sałatki i surówki
    • Zdrowe słodkości
    • Koktajle
  • Filmy
    • Angie gotuje
    • Talerz diabetyka
    • Talerz diabetyka 2
    • Talerz Diabetyka 3
    • Zdrowiej jesz, dłużej żyjesz
  • W mediach
  • Blog
    • Życie z cukrzycą
    • Moim zdaniem
    • Jego zdaniem
    • Dziecko prawdę Ci powie
    • Sweet Eurotrip
    • Warsztaty
    • FAJNE miejsca
    • Konkursy
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Sklep

Shopping Cart

Close

Brak produktów w koszyku.

Close