Moja najnowsza książka „Dieta w cukrzycy” właśnie trafiła na sklepowe półki. Co w niej znajdziecie? Komu ją dedykuję? Czytajcie we wpisie.
Chciałoby się powiedzieć „Yes, I did it again!”, bo właśnie to znowu zrobiłam. Napisałam kolejną książkę z Wydawnictwem Lekarskim PZWL. Moja pierwsza książka „Cukrzyca na obcasach” cieszyła się dużym powodzeniem i dostałam propozycję napisania kolejnej pozycji, która – jak sam tytuł „Dieta w cukrzycy” – dotyczy właśnie diety.
„Dieta w cukrzycy” to opracowanie podstawowych zaleceń żywieniowych dla osób z cukrzycą, insulinoopornością, stanem przedcukrzycowym i po prostu starających się zdrowo odżywiać, bez nadmiaru węglowodanów, ale też chcących robić to świadomie. Starałam się w sposób przejrzysty i przystępny dla czytelnika przedstawić zasady żywienia, które przy cukrzycy są szczególnie ważne. Jak wiecie, mi samej towarzyszy cukrzyca typu 1, a ostatnio dołączyła się kolejna (trzecia już) choroba autoimmunologiczna (RZS), przez co musiałam nieco zwolnić. Stąd też mniej wpisów na blogu – ale powstała książka, która myślę, że wynagrodzi Wam przestój blogowy.
Jako, że ja nie jestem lekarzem, zaprosiłam do współpracy dr hab. n. med. Anną Jeznach-Steinhagen, cenioną specjalistkę w dziedzinie diabetologii, która dodała mojej książce dodatkowego wymiaru merytorycznego. Macie pewność, że w mojej książce wiedza jest zweryfikowana i aktualna, a Pani Profesor dziękuję za merytoryczne wsparcie. Uważam, że dzięki temu moja książka będzie przydatna nie tylko pacjentom, ale również mam nadzieję, że stanie się wartościowym narzędziem dla dietetyków.
O czym przeczytasz w mojej książce „Dieta w cukrzycy”?
O wszystkim co dotyczy diety, ale również starałam się przemycić wiele informacji na temat cukrzycy. Między innymi dowiesz się:
- Czym jest cukrzyca, jak ją zrozumieć i zaopiekować?
- Jakie mogą być skutki braku leczenia cukrzycy?
- Czym kierować się przy wyborze produktów spożywczych w sklepie?
- Jak czytać etykiety produktów spożywczych?
- Gdzie szukać wsparcia chorując na cukrzycę?
- Z jakich substancji słodzących mogą korzystać osoby z cukrzycą?
- W jaki sposób bilansować posiłki mając cukrzycę?
- Czym kierować się jedząc na mieście?
- Jak opanować pokusę jedzenia niezdrowego jedzenia?
- Na jakie elementy diety zwracać szczególną uwagę, mając jednocześnie nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo-naczyniowego, nerek, tarczycy i/lub inne?
Pobierz darmowy fragment książki „Dieta w cukrzycy”

Nie kupuj kota w worku. Wydawnictwo Lekarskie PZWL umożliwiło pobranie fragmentu książki. Możesz zapisać się na newsletter Wydawnictwa i pobrać fragment, a potem zdecydować. Podaję link: https://ebook.e-pzwl.pl/lp/sp_dieta_w_cukrzycy/
Moja książka została objęta cennymi dla mnie Patronatami – Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Fundacji Najsłodsi, Portali Dietetycy.org. pl i MojaCukrzyca.org i pierwszej polskiej telewizji o zdrowiu i medycynie Studiomed TV. Dziękuję za zaufanie i wsparcie.

Recenzje
Pierwszymi osobami, które czytały moją książkę były osoby z mojego bliskiego otoczenia, więc mam feedback od bliskich, ale chciałabym wiedzieć, czy książka jest dla Was wartościowa. Dlatego zachęcam do dzielenia się ze mną refleksjami. Można przez social media, albo mailowo, a jeśli książka się spodoba, zachęcam do kliknięcia 5 gwiazdek i chociaż krótkiej recenzji na stronie Wydawcy. Podaję bezpośredni link do książki w Wyd. Lek. PZWL: tutaj
Pierwsze recenzje już się pojawiają w sieci, będę je sukcesywnie (i w miarę możliwości) dodawać.
KOD PROMOCYJNY „DIETOLOG” NA ZAKUP KSIĄŻEK
Korzystajcie z mojego osobistego kodu zniżkowego – nie tylko na moją książkę „Dieta w cukrzycy”, ale na wszystkie papierowe książki. Kod jest ważny do końca czerwca, upoważnia do 5% dodatkowego rabatu od cen promocyjnych na papierowe książki PZWL (bez tytułów w pakietach i w outlecie). Wystarczy, że w koszyku (na ostatnim etapie robienia zakupów) wpiszecie kod „dietolog„.