W księgarniach pojawiła się nowa książka o charakterze poradnikowym dla diabetyków “CUKRZYCA Jak z nią żyć?” autorstwa pielęgniarki i edukatorki diabetologicznej Doroty Drozd. Czy warto po nią sięgnąć? Myślę, że tak.

Cukrzyca to choroba przewlekła, która towarzyszy diabetykom w każdej sytuacji. Bardzo łatwo popaść w rutynę i z czasem rozluźnić swoje podejście do kontroli i ogólnie stosunek do choroby. Lubię od czasu do czasu odświeżyć sobie wiedzę zarówno o chorobie, jak i jej kontroli. Niby wiem o niej “wszystko”, ale i tak bywają rzeczy o których zapomniałam, albo o których zupełnie nie myślę. Książka “CUKRZYCA Jak z nią żyć?” Doroty Drozd to krótkie repetytorium z choroby. Przyda się zarówno osobom ze świeżo rozpoznaną cukrzycą, jak również weteranom, którzy chcieliby na nowo lepiej “ogarniać” cukrzycę.

Krótko, zwięźle i na temat

W książce nie ma zbędnego lania wody. Poradnik to niespełna 100 stron treści (formatu A5), obfitujących w merytorykę. Autorka jest pielęgniarką diabetologiczną, doskonale znającą realia życia diabetyków. Chciałam przeczytać jak cukrzyca wygląda okiem pielęgniarki i nie zawiodłam się, właśnie takiej pozycji się spodziewałam. Lubię prosto podaną wiedzę.

Oprócz wiedzy czysto teoretycznej, w książce poruszane są praktyczne tematy, którymi interesują się diabetycy, np. dotyczące pracy zawodowej czy prawa jazdy.

cukrzyca

Bardzo podoba mi się rozdział o zabiegach niekonwencjonalnych w leczeniu cukrzycy. Zapraszam Was do automasażu ucha.

cukrzyca jak z nią żyć masaż ucha

Jeśli miałabym doszukać się jakiś minusów i do czegoś się przyczepić, to mi osobiście nie podoba się oprawa graficzna. Oczywiście skład jest bardzo dobry, jednak zdjęcia w większości już wcześniej widziałam na różnych stronach internetowych lub w publikacjach dla pacjentów. Na to zwróciłam uwagę, ale może Wam to nie będzie przeszkadzać.

Przekonajcie się zresztą sami. Mam dla Was 3 książki – wystarczy polubić Dietologa na Facebooku i wykonać zadanie konkursowe pod postem konkursowym.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo RM
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto jest fanem profilu Dietolog na Facebooku i poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu pod postem konkursowym komentarza z odpowiedzią na pytanie z tytułu książki: “CUKRZYCA Jak z nią żyć?”.
 5. Konkurs trwa od poniedziałku 30 lipca do piątku 03 sierpnia 2018.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę.
 7. Nagrody to 3 książki „CUKRZYCA Jak z nią żyć?” D. Drozd wyd. RM
 8. Wyniki zabawy zostaną ogłoszone do niedzieli, 05 sierpnia 2018. Zwycięzcy zostaną oznaczeni pod postem konkursowym na Fecebooku, a wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Zwycięzcy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinni przesłać do organizatora swój adres korespondencyjny za pomocą wiadomości prywatnej na Facebooku. Po tym terminie nagrody przepadają.
 10. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcom Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.