Wygraj odchudzający talerz!

by dietolog

Słyszeliście o metodzie odchudzania opartej na zasadzie podzielonego talerza? To świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcieliby zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale nie lubią liczyć kalorii, ani nie lubią sztywno trzymać się wyznaczonego z góry jadłospisu. Dzięki prostej zasadzie podziału składników odżywczych na talerzu można nauczyć się jak dobrze zbilansować posiłki bez skomplikowanych obliczeń. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Wcale nie – zapraszam ponownie do mojego poprzedniego wpisu na temat dobrze zbilansowanego posiłku na talerzu.

 

Macie ulubiony talerz na którym jecie posiłki? Ja już mam. Proponuję Wam odchudzający talerz, który pomoże ograniczyć nadprogramowe kalorie i sprawi, że chudnięcie nie sprawi Wam większego kłopotu. Według zasady podziału talerza – talerz nie powinien być większy niż 25 cm średnicy. Dzielimy go na dwie części – jedną napełniamy warzywami lub owocami, drugą przeznaczamy na produkty typu: mięso, ryż, kasza, ziemniaki, makaron. Talerz powinien zaspokoić głód, ale jeśli po jego opróżnieniu wciąż czujemy niedosyt, można napełnić go samymi warzywami. Na talerzu nie ma miejsca na słodycze, więc z nich zrezygnujmy.

Dzięki uprzejmości Lekkości Bytu chciałabym Wam zaprezentować idealny talerz odchudzający. Ma 20,5cm średnicy, wykonany jest ze świetnej jakości porcelany, można go używać w mikrofali i myć w zmywarce. Jego wyjątkowość polega na tym, że na talerzu widnieją obrazki, będące odzwierciedleniem jednej porcji. Nakładając kaszę, warzywa czy mięso kładziemy je na talerzu w odpowiednich miejscach pokrywając przeznaczoną dla nich powierzchnię. Jeśli po posiłku wciąż czujemy głód możemy napełnić talerz samymi warzywami. Schemat na talerzu bardzo ułatwia przygotowywanie posiłków, ponieważ określenie „porcja” jest dla wielu osób niejasne. Bez podanej wagi lub objętości (np. szklanka) danego składnika, niezwykle trudno jest więc sprecyzować, jak duża powinna być  „porcja”. Talerz „Lekkość bytu” wyznacza nam jej ramy dla białka, węglowodanów oraz warzyw.

Jeden z 5 talerzy Lekkość Bytu może być Twój!

Wystarczy, że prześlesz mi fotkę swojego talerza. Możesz ją pstryknąć aparatem, albo telefonem – ważne żeby był to Twój autentyczny i zdrowy posiłek. Możesz dołączyć także krótki komentarz co znajduje się na talerzu. Na zgłoszenia czekam pod adresem: dietologeu@gmail.com do 25 maja 2014r. Wyniki poznacie przed końcem maja 2014r.

5 talerzy czeka!

Będzie mi bardzo miło jeśli polubicie mój „FanPejdż” na Facebook’u, a także profil sponsora nagród – Lekkość Bytu. Nie jest to jednak warunek konieczny do przystąpienia do zabawy.

Zachęcam także do przeczytania regulaminu poniżej, w którym znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zabawy.

Regulamin Konkursu „Wygraj odchudzający talerz Lekkość bytu”
1. Postanowienia ogólne
1.1. Regulamin
Regulamin konkursu  „Wygraj odchudzający talerz Lekkość bytu”
(„Regulamin”) stanowi uszczegółowienie zasad konkursu na blogu internetowym www.dietolog.eu. Wyżej wymienione regulaminy powinny być traktowane łącznie.
1.2. Organizator
Organizatorem konkursu („Konkurs”) jest autorka bloga Dietolog.eu.
1.3. Uczestnicy konkursu
W Konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby fizyczne zamieszkujące teren RP albo posiadające polski adres korespondencyjny.

1.4. Regulamin – akceptacja
Konkurs odbywa się według zasad niniejszego Regulaminu. Wzięcie udziału w
Konkursie jest równoznaczne z zapoznaniem się̨ i akceptacją przez
Uczestnika postanowień niniejszego Regulaminu, a także ze zobowiązaniem
się̨ Uczestnika do przestrzegania jego postanowień. Niniejszy Regulamin
stanowi integralną część umowy pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem.
2. Konkurs – zasady
1) Konkurs trwa od 16.05.2014 do 25.05.2014 włącznie.
2) Za zgłoszenie uważa się zdjęcie – komórką, smartfonem, tabletem, aparatem – swojego talerza ze zdrowym zbilansowanym posiłkiem. Do zdjęcia można dołączyć komentarz opisujący co jest na talerzu.
3) Zgłoszenie należy przesłać mailowo pod adres dietologeu@gmail.com w tytule wiadomości wpisując nazwę konkursu „Wygraj odchudzający talerz Lekkość Bytu”
4) Każdy Użytkownik może wysłać większą ilość zgłoszeń, ale wygrana nagroda może być tylko jedna.
2.1. Rozstrzygnięcie Konkursu
O wyborze  Zwycięzców decyduje Organizator – wyboru dokona (rodzinna) niezależna Komisja.
O rozstrzygnięciu Konkursu Organizator poinformuje poprzez umieszczenie odpowiedniego komunikatu na blogu w terminie maksymalnie 31.05.2014r.
Laureaci są zobowiązani przesłać dane do wysyłki nagród Organizatorowi
(na wskazany adres mailowy) w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia wyników
konkursu. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu, nagroda
przechodzi na własność Organizatora.
2.2. Nagrody:
– talerz odchudzający „Lekkość bytu” – dla 5 osób ufundowane przez Lekkość Bytu
Nagrody zostaną wysłane w ciągu 3 tygodni od daty opublikowania wyników konkursu wyłącznie na polski adres korespondencyjny.
3. Postanowienia końcowe
3.1. Bezpieczeństwo Uczestnik biorący udział w Konkursie ma zakaz
dostarczania treści o charakterze bezprawnym lub fałszywym. Organizator
nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez Uczestnika błędnych lub
fałszywych informacji.
3.2. Zmiana Regulaminu
W każdym czasie Organizatorowi przysługuje prawo wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu.
3.3. Spory
Wszelkie spory związane z umową pomiędzy Uczestnikiem a Organizatorem
jej strony zobowiązują się w pierwszej kolejności rozstrzygać
polubownie, a w przypadku gdyby okazało się to niemożliwe poddadzą je
rozstrzygnięciu właściwym sądom powszechnym.
3.4. Przepisy prawa
W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie znajdują odpowiednie przepisy prawa polskiego.

You may also like

2 komentarze

Kasia 16 maja, 2014 - 1:28 pm

To naprawdę działa?

Odpowiedz
MonikaM 16 maja, 2014 - 5:53 pm

Działa, mam bardzo podobny, z tym, że kilka warzyw mam narysowanych i to bardzo zadziałało na moją psychikę, kilka kg mam mniej i dalej widzę zmiany 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz