Telomery i zdrowie – recenzja książki i konkurs

by dietolog
telomery i zdrowie
Recenzja książki „Telomery i zdrowie” autorstwa dwóch pań doktor – Elizabeth Blackburn i Elissy Epel, odsłaniającej naukowe tajniki zdrowego stylu życia.

Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować zdrowie, młodość, dobrą formę i wygląd – to oczywiste. Jednak niewielu jest nam to dane bez wysiłku. Tylko nieliczne jednostki cieszą się zdrowiem i świetną formą do późnej starości bez trudu, a kto wie – może właśnie wkładają w to wysiłek, o czym my nie wiemy. Książka „Telomery i zdrowie” to poniekąd zbiór drogowskazów, jak żyć, żeby żyć zdrowo i długo.

Zaczęłam czytać jakiś czas temu i przyznam, że część I, choć ciekawa, mnie jakoś nie porwała. Może dlatego, że większość informacji zawartych w na pierwszych kilkudziesięciu stronach książki nie były mi obce i dotyczyły głównie teorii – trochę informacji z genetyki i w przystępny sposób wyjaśnione zagadnienie telomerazy, jednak wszystko tak trochę na sucho. Zrobiłam sobie przerwę, książkę odłożyłam na półkę, na moment zapomniałam o tej pozycji i po jakimś czasie znowu do niej wróciłam. W dalszej części lektura mnie niesamowicie wciągnęła, tym bardziej, że totalnie się zgadza z moim postrzeganiem stylu życia, dbania o zdrowie, urodę i zachowywanie młodości.

Czy mamy realny wpływ na naszą kondycję?

Tak na prawdę ta książka odpowiada twierdząco na to pytanie. W dodatku można w niej znaleźć szereg sposobów, praktycznych rad i recept na to, jak wieść długie, zdrowe i szczęśliwe życie. I zaczynając od tego ostatniego – szczęście, pojmowane jako dobrostan umysłu, ograniczenie wyniszczającego i przewlekłego stresu, bycie życzliwym i dobrym dla siebie samych stoi u podstaw dobrej kondycji ciała. Oczywiście, że nie mamy wpływu na obciążenia genetyczne, ale poprzez styl życia, aktywność fizyczną, odpowiednią dietę i pozytywne nastawienie, możemy zdecydowanie polepszyć komfort własnego życia. Książka zawiera szereg praktycznych ćwiczeń, między innymi opartych o techniki medytacji i redukcji stresu, które z pewnością wdrożę w życie.

Kobiety kobietom

Książka napisana jest przez dwie kobiety, autorytety w medycynie, badaczki od wielu lat poświęcające się zagadnieniu starzenia. Książka ich autorstwa nie jest bynajmniej pozycją naukową. Jest napisana zrozumiałym i klarownym językiem, dalekim od specjalistycznego medycznego nazewnictwa. Bardziej przypomina rozmowę między przyjaciółkami, dzielenie się doświadczeniami, pokazywanie przykładów i polecanie najlepszych rozwiązań w sposób nienarzucający się i taktowny. Według mnie to pozycja wybitnie dla kobiet. Łatwo się ją czyta, jest lekka i jednocześnie naszpikowana wieloma informacjami, jak dbać o swoje ciało i umysł, aby jak najdłużej funkcjonowało prawidłowo. Kobiety przykładają znacznie więcej uwagi do tego, żeby dobrze wyglądać. Zamiast operacji plastycznych i kombinowania, starczy wprowadzić do życia kilka zmian, które w sposób nieinwazyjny wpłyną na długość telomerów, które są odpowiedzialne za procesy starzeniowe w organizmie.

W oparciu o prowadzone badania kliniczne, autorki książki udowodniły, że proces starzenia organizmu można opóźnić, a nawet cofnąć. To kolejna publikacja, która podkreśla wagę stylu życia jako podstawowego sposobu na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji. Osobiście mocno polecam Waszej uwadze. Książka jest do kupienia online w sklepie Wydawnictwa Galaktyka.

Jeśli zachęciłam Was moją opinią, to mam dla Was jeszcze niespodziankę. Otóż możecie wziąć udział w konkursie na moim profilu Facebook Dietolog. Do wygrania 2 egzemplarze książki wraz zestawami kosmetyków, w sam raz na mikołajkowy prezent dla kobiety, która o siebie dba i siebie lubi. Szczegóły poniżej.

KONKURS na FACEBOOKU

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/zrobiłeś – zostań Fanem Dietologa na FB. Aby wziąć udział w konkursie polub zdjęcie konkursowe, a następnie w komentarzu napisz: jak Ty dbasz o swoją kondycję i czym dla Ciebie jest młodość?? Dodaj też kolor cieni do powiek, które preferujesz, jeśli wygrasz – różowe lub niebieskie.

Nagrody to 2 zestawy, które zawierają:
– książkę „Telomery i zdrowie” E.Blackburn, E.Epel wyd. Galaktyka
– cienie do powiek Diamond Glow Maybelline – niebieskie lub różowe
– zestaw tusz do rzęs Extra Super Lash i kredka do oczu Rimmel

telomery i zdrowie

Konkurs trwa od dziś do 4 grudnia. Wyniki ogłoszę w Mikołajki (6 grudnia), tutaj w tym poście oraz pod postem konkursowym na FB.

Zwyciężczyniami zabawy zostały Marianna W. i Kasia K.

REGULAMIN
  1. Organizatorem jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
  2. W konkursie może wziąć udział każdy, kto publicznie lubi profil FB Dietolog i poprawnie wykona zadanie konkursowe.
  3. Zadanie konkursowe polega na polubieniu zdjęcia i dodaniu komentarza pod postem konkursowym podczepionym u góry na profilu FB Dietolog. Napisz jak Ty dbasz o swoją kondycję i czym dla Ciebie jest młodość?? Dodaj też kolor cieni do powiek, które preferujesz, jeśli wygrasz – różowe lub niebieskie.
  4. Zabawa trwa od 28.11.2017 do 04.12.2017r.
  5. Nagrodami są dwa zestawy, w skład których wchodzi książka „Telomery i zdrowie” wyd. Galaktyka + cienie do powiek Maybelline + czarny tusz do rzęs i kredka Rimell
  6. Rozwiązanie konkursu nastąpi w Mikołajki tj. 6 grudnia 2017r. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy + wyniki pojawią się pod postem konkursowym na FB.
  7. Dwie osoby wybrane przez Komisję Konkursową (złożonej ze mnie i mojego męża) zostaną poinformowane o wygranej drogą mailową. Następnie czekam tydzień (7 dni) na odesłanie adresu do wysyłki i wysyłam nagrody (pocztą) przed upływem grudnia 2017r. Nagród nie wysyłam za granicę. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcy Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu. Dane osobowe mogą być również przetwarzane na podstawie i w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów prawa.
  8. Decyzja Komisji Konkursowej jest subiektywna i jest nieodwołalna.
  9. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.

You may also like

Zostaw komentarz