“Sztuka oddechu” to pięknie wydana publikacja Dannego Penmana, sławnego tenera mindfulness, pisarza, autora światowego bestsellera “Midfulness. Trening uważności”, który został przetłumaczony na 25 języków.

Cieszę się, że rozpoczęłam rok od głębokiego oddechu. “Sztuka oddechu” na nowo odkryła przede mną sekret świadomego i uważnego życia. Pięknie wydana publikacja w twardej oprawie i delikatnej grafice, zawiera w sobie wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody z mindfulness i praktyką medytacji na oddechu. Książka nie jest przeładowana treścią. Jest tu dużo przestrzeni, oddechu. Znajdziecie w niej i podstawy teoretyczne mindfulness i osobiste doświadczenia autora i ćwiczenia praktyczne. Wszystko to podane w bardzo przyjemnej formie.

sztuka oddechu

Czym jest mindfulness?

Trening oparty na medytacji oddechowej, stworzony przez Jon Kabat-Zina polegający na intencjonalnym i nieoceniającym kierowaniu uwagi na to czego doświadczamy w chwili obecnej, bez wybiegania w przeszłość, ani rozpamiętywania przeszłości. Liczy się tylko tu i teraz. Ćwiczenia nie wymagają żadnych specjalnych przygotowań, ani sprzętu. Wystarczy krzesło, otwarta głowa, chęć do poznawania siebie i czas. Trening uważności pomaga zapanować nad stresem, negatywnymi emocjami, może okazać się pomocny w depresji, wychodzeniu z uzależnień czy w zaburzeniach żywienia. Poza tym poprzez proste ćwiczenia medytacyjne angażujące oddech można znacząco poprawić jakość swojego życia, poprawić pracę umysłu, uwolnić kreatywność i uzyskać równowagę między ciałem i umysłem. Według autora wystarczy ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu przez 20 minut, żeby odczuć pozytywne skutki praktyk w swoim życiu.

sztuka oddechu

Oddychaj świadomie

Większość ludzi spędza aż 36 minut dziennie na zamartwianiu się. Mi też się to zdarza, ostatnio coraz częściej. Może zamiast pogrążania się w ciemnych myślach, warto wyjść z domu i zwyczajnie pooddychać. Świadomie i głęboko (tylko sprawdźcie jak ze smogiem).

Dzięki tej książce przypomniałam sobie jak ważny jest świadomy oddech. Emocje i myśli mają swoje odzwierciedlenie w oddechu i tak jak one kształtują oddech (np. stres powoduje jego spłycenie, a ten z kolei przyspieszenie akcji serca itd.), tak samo to działa też w drugą stronę. Spokojny i głęboki oddech daje organizmowi spokój i ukojenie, jest to sygnał, że wszystko mamy pod kontrolą.

sztuka oddechu

Konkurs

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa ZNAK mam dla kogoś z Was jedną książkę “Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia” Danny Penman. Otrzyma ją osoba, która przekona mnie w komentarzu pod tym postem, że to do niej ta książka powinna trafić.

Na komentarze czekam do końca tego tygodnia, czyli do niedzieli 7 stycznia. Wyniki ogłoszę 3 dni później.

3 dni później… mam wielki problem kogo wyróżnić. Zdecydowanie jedna nagroda to za mało, a Wasze komentarze są zbyt przekonujące. Może powinnam wysłać Wam po stronie? Nie, to zdecydowanie zły pomysł. Po kilkukrotnym przeczytaniu Waszych komentarzy i burzliwych konsultacjach rodzinnych, nagroda wędruje do osoby o nazwie użytkownika A.

Serdecznie dziękuję za Wasze komentarze, dzięki nim wiem, że temat mindfulness jest dla Was interesujący i uwzględnię to przy przygotowywaniu treści. Z A. skontaktuję się mailowo. Gratuluję.

Zapraszam do zabawy, jak również do praktyki uważności!

REGULAMIN 
 1. Organizatorem jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. W konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 3. Zadanie konkursowe polega na dodaniu komentarza pod tym postem konkursowym z odpowiedzią na pytanie “Dlaczego książka powinna trafić do Ciebie?”
 4. Komentarze anonimowe nie będą brane pod uwagę, chyba że w komentarzu zostanie podany adres e-mail.
 5. Zabawa trwa od 02.01.2018 do 07.01.2018r.
 6. Nagrodą jest książka “Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia” Danny Penman, wyd. Znak.
 7. Rozwiązanie konkursu nastąpi 10.01.2018r. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy.
 8. Osoba wybrana przez Komisję Konkursową (złożoną ze mnie i mojego męża) zostanie poinformowana o wygranej drogą mailową. Następnie czekam tydzień (7 dni) na odesłanie adresu do wysyłki i wysyłam nagrody (pocztą) przed upływem stycznia 2018r.
 9. Nie ma możliwości wysłania nagrody za granicę.
 10. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcy Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu. Dane osobowe mogą być również przetwarzane na podstawie i w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów prawa.
 11. Decyzja Komisji Konkursowej jest subiektywna i jest nieodwołalna.
 12. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.