TEST POJEMNIKA TERMOIZOLACYJNEGO NA PENY INSULINOWE VIVI CAP

by dietolog
Insulina to hormon bardzo wrażliwy na temperaturę. Będąc diabetykiem (szczególnie latem) zwracam uwagę na temperaturę otoczenia w odniesieniu do tego cennego hormonu, który noszę ze sobą. Skontaktowała się ze mną firma TempraMed, producent pojemnika termoizolacyjnego na peny insulinowe VIVI CAP. Przetestowałam ich pojemnik.

Pojemnik VIVI CAP służy do bieżącego przechowywania i noszenia w nim insuliny w penie (aktualnej, nie zapasu). Pojemnik dąży do utrzymania temperatury wewnątrz poniżej 29°C przez co najmniej 12 kolejnych godzin, nawet jeśli stała temperatura otoczenia wynosi 37.8°C. Również jeśli temperatura otoczenia spada poniżej 2°C pojemnik zapewnia bezpieczeństwo insulinie. Regulacja temperatury jest pasywna i opiera się na izolacji termicznej połączonej z działaniem materiału pochłaniającego ciepło – co oznacza, że jest wykonany z takiego materiału, który trzyma temperaturę w środku.

vivi cap

Jak przechowywać insulinę przed i po otwarciu?

Lek należy przechowywać w lodówce przed otwarciem (2-8°C  z dala od elementów chłodzących), jednak nie można insuliny zamrażać. Po otwarciu, doraźny zapas insuliny do aktualnego stosowania można nosić przy sobie i przechowywać w temperaturze pokojowej do 30°C  maksymalnie przez 4 tygodnie. Latem insulinę należy szczególnie chronić przed słońcem i wysoką temperaturą. Insulina w penie nie może się przegrzać, bo może przestać działać.

Znakomita większość dorosłych diabetyków powyżej 26 roku życia albo z cukrzycą typu 2, ze względu na duże koszty utrzymania pompy insulinowej albo też z wyboru, korzysta z penów. To dla nich stworzony jest bezobsługowy pojemnik Vivi Cap, zapewniający optymalne warunki temperaturowe dla napoczętej insuliny.

ViVi Cap pasuje do penów: Savvio-Lilly, Luxura, Luxura Hd, Ergo II – Lilly, Clicstar-Sanofi, Novo Pen 4 i 5 – Novo. Ja korzystam z terapii osobistą pompą insulinową, jednak w zanadrzu mam też pena, u mnie jest to Novo Pen 4. Jednak muszę się Wam szczerze przyznać, że nie pamiętam kiedy podawałam sobie insulinę penem. Będąc na terapii pompą insulinową, pen dla mnie stał się sprzętem awaryjnym. Jest w moim otoczeniu, ale go w praktyce obecnie nie używam.

Jak wygląda i jakie ma funkcje pojemnik Vivi Cap?

W opakowaniu (które dosyć ciężko otworzyć) znajdują się 2 części pojemnika i kilka pierścieni/obręczy pasujących do konkretnych modeli penów. W instrukcji obsługi należy wybrać pierścień pasujący do danego modelu pena (są oznaczone symbolami) i skręcić pojemnik zgodnie z instrukcją. Nawet mi się to udało, a jestem mocno atechniczna. Pen przechowuje się w pojemniku bez skuwki. A, co ważne, warto sprawdzić czy obręcz jest odpowiednia, bo raz skręcona nie da się już wyjąć (co osobiście uważam za minus). Pojemnik świeci na zielono, kiedy temperatura wewnątrz niego jest bezpieczna dla insuliny, czyli wynosi poniżej 29°C i alarmuje kolorem czerwonym, jeśli temperatura niebezpiecznie wzrośnie. Jak zapewnia producent, pojemnik utrzymuje temperaturę poniżej 29°C przez 12h, nawet jeśli temperatura otoczenia wzrasta do 37,8°C. Urządzenia nie trzeba ładować ani wymieniać w nim baterii. W środku jest wbudowana bateria zasilająca światełko, a producent zapewnia, że będzie działać kilka ładnych lat.

Kiedy korzystać z pojemnika Vivi Cap?

Myślę, że ten pojemnik można nosić na co dzień zamiast etui (tym bardziej że standardowe etui nie są zbyt piękne), aby mieć pewność, że insulina nie przegrzeje się i nie straci swoich właściwości. Szczególnie to ważne podczas nietypowych warunków klimatycznych, a o te na prawdę nie trudno – fala 40-stopniowych upałów, wyjazd w egzotyczne i gorące rejony świata (np. na Saharę) albo zima stulecia.

Testowałam etui w trakcie ostatnich upałów, zrobiłam też test z zamrażalnikiem. Pena z insuliną w etui umieściłam na noc w zamrażalniku. Spędził 6h w temperaturze -18°C i byłam pewna, że zamarznie. Wstałam i od razu pobiegłam do kuchni i co się okazało? Świeci na zielono, czyli insulina jest bezpieczna.

Do Waszej oceny pozostawiam jak często jesteście narażeni na działanie skrajnych temperatur i czy pojemnik się Wam podoba. Moim zdaniem jest ładny, do tego lekki. W dobie ocieplenia klimatu, musimy się nastawić, że będzie coraz cieplej i trzeba znaleźć sposób na ochronę insuliny. Więcej informacji o produkcie, a także adresy sklepów i aptek, w których można kupić pojemnik znajdziecie na FB Twój Vivi Cap. Na moim profilu FB czeka na Was konkurs, w którym wygrać możecie właśnie taki pojemnik termoizolacyjny.

KONKURS

Wygraj pojemnik termoizolacyjny na pena insulinowego Vivi Cap! Polub profile FB Dietolog i Twój Vivi Cap, a w komentarzu pod postem konkursowym napisz, dlaczego pojemnik powinien trafić do Ciebie. Zabawa trwa do 10 lipca 2019. Powodzenia!

vivi cap konkurs fb

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest TempraMed, producent pojemników Vivi Cap.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto publicznie lubi profile FB Dietolog i Vivi Cap i poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu pod postem konkursowym na FB komentarza z uzasadnieniem, dlaczego pojemnik powinien trafić do Ciebie.
 5. Konkurs trwa od  3 lipca do 10 lipca 2019 roku.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę.
 7. Nagrodą jest (opisany w poście powyżej) jeden pojemnik Vivi Cap do przechowywania aktywnej insuliny.
 8. Wyniki zabawy ogłoszę 13 lipca 2019. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy, a autor/autorka zwycięskiego komentarza zostanie oznaczony/oznaczona w poście na FB. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Osoba, która wygra w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinna odesłać do organizatora swój adres korespondencyjny w wiadomości prywatnej na FB lub na adres mailowy kontakt@dietolog.pl. Po tym terminie nagroda przepada.
 10. Nagroda zostanie wysłana pocztą w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcy Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.

You may also like

7 komentarzy

Aga 4 lipca, 2019 - 9:09 am

Zabiegana matka potrzebuje takiego sprzętu! Już pod koniec lipca wybieramy się całą rodziną na wakacje j byłoby wskazane, aby taki gadżet zabrać ze sobą!

Odpowiedz
dietolog angelina ziembinska
dietolog 4 lipca, 2019 - 10:07 am

Wbijaj na FB i bierz udział w zabawie 🙂 Szanse są spore 🙂

Odpowiedz
Lukas m 5 lipca, 2019 - 6:22 am

Choruje od ponad 19 lat na ta chorobę,i nic nowego innowacyjnego polska nie proponuje Polaka chorym na cukrzycę A ten gadżet A może sprzęt jest super w nasze upalne i zbliżające się upały afrykańskie przydałby mi się bo fakt faktem nie jest tanim sprzętem A cukrzykow coraz więcej A wszystko coraz droższe.wiec chciałbym wygrać hiii przyda się napewno i napewno napiszę opinie czy jest tak dobry i czy się sprawdza w rzeczywistości tak jak piszą.

Odpowiedz
Lukas m 5 lipca, 2019 - 6:43 am

Witam potrzebuje tego sprzetu gadzetu poniewarz choruje juz okolo19 lat i nic nigdy nie wygralem a to cacko z opisow przyda sie na takie zamiany temperatury na insuline poniewarz insulinka nie dziala po przegrzaniu w te afrykanskie upaly.

Odpowiedz
Jadwiga Czuryszkiewicz 5 lipca, 2019 - 1:45 pm

Bardzo przydałby mi się ten Vivi Cap. Ostatnie upały zbudzily mój niepokój o insulinę. Zakupiłam FRIO ze względu na ograniczenia finansowe. Jednak zerkam nieśmiało na ten pojemnik. Jestem zaproszona do koleżanki mieszkającej w Trójmieście. Również w tym roku oczekuję wyjazdu do sanatorium. Korzystam z dwóch insulin firmy Novo Nordisk, które podaję panami NovoPen 4. Jestem gadżeciara 😉 , bardzopodoba mi się i na pewno korzystalabym z tego cudeńka, pozdrawiam słodko

Odpowiedz
Ewa 18 września, 2023 - 4:59 pm

Jadę na Zanzibar i mam problem jak przechować insuline Bardzo by przydał się pojemnik termoizolacyjny.nigdy nic nie wygrałam może się uda pozdrawiam

Odpowiedz
dietolog angelina ziembinska
dietolog 21 października, 2023 - 5:10 am

O rety, już dawno po konkursie. Mam nadzieję, że wyprawa się uda(ła).

Odpowiedz

Zostaw komentarz