Recenzja książki „Mama na roślinach” + konkurs

by dietolog
Dziś mam dla Was recenzję fantastycznej książki „Mama na roślinach” autorstwa Asji Michnickiej, która pisze o diecie wegetariańskiej i wegańskiej dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią. 

Bloga Mama na roślinach znam od dawna, mimo że sama nie jestem wegetarianką. Teraz, z racji tego że jestem w ciąży, z wielką przyjemnością zajrzałam do książki o diecie roślinnej dla ciężarówek i mam karmiących piersią. Ostatnio dużo czytam i chłonę różnego typu treści, a wyjątkową radość sprawiają mi książki dotyczące ciąży i wczesnego macierzyństwa. Wydawać, by się mogło, że przecież jak już trzeci raz jestem w ciąży, to wiem wszystko, ale wcale tak nie jest. Wiem, że dieta bezmięsna jest bardzo zdrowa, ale sama złapałam się na kilku stereotypach, które ta książka rozwiała.

mama na roślinach wege

Mama na roślinach

Uważam, że to książka dla każdej kobiety, nie tylko dla wegetarianek i weganek. Autorka w sposób jasny, przystępny i otwarty pisze o tym czym są wegetarianizm i weganizm, skąd brać w diecie niezbędne składniki nie jedząc produktów odzwierzęcych i rozwiewa większość mitów dotyczących żywienia kobiet w ciąży i tuż po rozwiązaniu. Bardzo mi się podoba sposób narracji, bo widać, że autorka pisze z własnego doświadczenia. Widać, że spotykała się z takimi samymi podejrzeniami i stereotypami co każdy z nas i potrafi je łatwo rozwiać, a w dodatku wytłumaczyć jak to jest z tym życiem wege.

mama na roślinach białko

Książka jest bardzo ładnie wydana. Stonowane, pastelowe kolory, naturalne zdjęcia autorki z dzieckiem i rzeczywiste fotki jedzenia to bardzo duży atut. Lubię książki ładnie wydane estetycznie. Nie jest to książka stricte kucharska. Jej połowa to treść merytoryczna, po której lekturze chyba pierwszy raz w życiu zrozumiałam istotę wegetarianizmu. Oprócz tematów stricte żywieniowych, książka porusza także inne tematy, bardzo ważne dla kobiet w ciąży.

oswoić poród

Druga połowa zawiera wiele naturalnych i nieskomplikowanych przepisów autorki, które w dodatku (wbrew powszechnie panującej opinii) nie są drogie! Już dziś mam ochotę zapiec sobie owsiankę i chyba jutro tak zrobię, a co.

mama na roślinach owsianka

Polecam lekturę nie tylko mamom wege, ale wszystkim oczekującym przyjścia na świat malucha. To dobry okres na poszerzanie horyzontów. Na planowanie tego co się będzie jadło po porodzie. Na pomyślenie o okresie karmienia piersią i trochę baczniejszemu przyglądaniu się diecie własnej i domowników. Mam nadzieję, że Was trochę zainteresowałam tematem. Żeby nie było, że odsyłam Was od razu na zakupy, to z przyjemnością zapraszam Was na konkurs! Do wygrania są 2 książki „Mama na roślinach”!

KONKURS

Tradycyjnie na konkurs zapraszam na mój profil Facebook! Aby otrzymać jedną z dwóch książek „Mama na roślinach” w poście konkursowym na FB podziel się przepisem na oryginalne i zdrowe wege danie. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybiorę 2 moim zdaniem najciekawsze i do autorów/autorek zwycięskich komentarzy polecą książki od Wydawnictwa Buchmann. Zabawa trwa od dziś czyli 19.09.2019 do wtorku 24.09.2019r, a wyniki zabawy pojawią się do końca przyszłego tygodnia.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Buchmann.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu pod postem konkursowym na FB komentarza z przepisem na ulubione (i zdrowe) danie wegetariańskie.
 5. Konkurs trwa od  19 do 25 września 2019 roku.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę.
 7. Nagrody to 2 książki „Mama na roślinach” Wyd. Buchmann
 8. Wyniki zabawy ogłoszę do końca września 2019. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy, a autorzy zwycięskich komentarzy zostaną oznaczeni w poście konkursowym na FB. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Zwycięzcy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinni odesłać do organizatora swój adres korespondencyjny w wiadomości zwrotnej. Po tym terminie nagrody przepadają.
 10. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcom Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.

You may also like

Zostaw komentarz