BYĆ W CIĄŻY I (NIE)* ZWARIOWAĆ J. Reid, E. Williams – recenzja książki i konkurs

by dietolog
Dziś mam dla Was recenzję książki, a raczej antyporadnika dla przyszłych rodziców „Być w ciąży i (nie)* zwariować”. Jakżem w ciąży po raz trzeci, tak jest to najlepsza książka o ciąży jaką miałam w rękach. Zabawna, niepoważna, ale jakże bardzo prawdziwa. 

Być w ciąży i (nie)* zwariować

Poradniki ciążowe są nudne jak flaki z olejem. Tak sądziłam do tej pory. W pierwszej ciąży sporo czytałam, bo bardzo mnie ciekawiło jak rozwija się człowiek w człowieku. Tym bardziej, że pierwszy raz to każdy jest przejęty i spięty niczym barani włos. Wolałam wiedzieć co można, czego nie można, jak to jest wspaniale z tym brzuchem i w ogóle ochy i achy. Rzeczywistość okazała się trochę bardziej czarno-biała niż moje górnolotne wyobrażenia. W ciąży z Tymkiem dałam sobie spokój z poradnikami, bo jak się wchodzi do tej samej rzeki drugi raz, to mniej więcej się pamięta i wie czego można się spodziewać – nie przeczytałam żadnego poradnika, ale zainstalowałam sobie w telefonie Preglife – apkę, która oblicza tydzień ciąży i informuje co się tam w brzuchu dzieje. Teraz oczywiście też mam Preglife, ale z wielką radością wzięłam do ręki „Być w ciąży i (nie)* zwariować”. W trzeciej ciąży nie mam już cienia złudzeń – ciąża to nie bułka z masłem i najlepiej wziąć ją na… wesoło 🙂

Być w ciąży i (nie)* zwariować

Ciąża na wesoło!

Autorki książki obrały sobie za cel rozproszyć ciemne chmury krążące nad ciężarówkami (coś mi się wydaje, że w ciąży mamy tendencję do zamartwiania się). W książce znajduje się mnóstwo rozweselających zadań, gier i anegdot, dzięki którym łatwiej uświadomić sobie, że w gruncie rzeczy jest na prawdę dobrze. Mimo, że kostki są spuchnięte, brzuch nie pozwala zawiązać butów, a dziecko kopie uporczywie w żebra. Zamiast szukać dziury w całym, pytać o wszystko doktora Google i doszukiwać się drugiego dna w rozmowie z sąsiadką, lepiej porysować na marginesach tej książki albo zrobić 2-3 zadania, które są o niebo zabawniejsze i pożyteczniejsze, niż niepotrzebne zamartwianie się.

Być w ciąży i (nie)* zwariować

Książka w humorystyczny sposób uderza w wiele przypadłości, które choć popularne w ciąży, często są bagatelizowane, przemilczane i pomijane. Na przykład takie zaparcia. Wiele kobiet ma zaparcia w ciąży, to fizjologicznie normalne. Spowalnia się perystaltyka jelit i oprócz jedzenia niewielkich posiłków bogatych w błonnik i picia sporych ilości wody niewiele się z nimi da zrobić. A tu proszę, autorki spieszą z pomocą 😉

kotek do pokolorowania przy zaparciu

Książka, mimo że jest czarno-biała aż się prosi o pokolorowanie, uzupełnienie ćwiczeń i wykonanie zadań. Zmusza do kreatywności i rozwesela. Już dawno nic nie wprawiło mnie w tak dobry nastrój! Szczerze polecam.

książki o ciąży

Wkrótce inne książki o ciąży, które mnie zaciekawiły, a tymczasem zapraszam Was na mały konkurs.

UWAGA! KONKURS!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Buchmann mam dla Was 2 książki „Być w ciąży i (nie)* zwariować”. Co trzeba zrobić by wygrać? Tradycyjnie. Napisać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku dlaczego książka ma trafić do Ciebie? Spośród komentarzy wybiorę te najbardziej kreatywne lub zabawne albo i to i to! Macie czas do końca miesiąca, a wyniki pierwszego dnia szkoły!

Regulamin zabawy
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Buchmann.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu pod postem konkursowym na FB z uzasadnieniem, dlaczego książka ma trafić do Ciebie?
 5. Konkurs trwa od  25 do 31 sierpnia 2019 roku.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę.
 7. Nagrody to 2 książki „Być w ciąży i (nie)* zwariować” Wyd. Buchmann
 8. Wyniki zabawy ogłoszę 02 września 2019. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy, a autorzy zwycięskich komentarzy zostaną oznaczeni w poście konkursowym na FB. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Zwycięzcy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinni odesłać do organizatora swój adres korespondencyjny w wiadomości zwrotnej. Po tym terminie nagrody przepadają.
 10. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcom Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.

 

You may also like

Zostaw komentarz