Wszystko o niedźwiedziach – recenzja książki i konkurs dla najmłodszych

by dietolog
Przygotowaliśmy dla Was recenzję książki dla dzieci „Wszystko o niedźwiedziach” i konkurs z nagrodami książkowymi dla najmłodszych. 

Okres izolacji/kwarantanny/lock down, jakkolwiek go nazywacie, stawia przed rodzicami wiele wyzwań. Doskonale wiemy, że nie łatwo jest ogarniać dzieciaki 24h/7. Zapewnić zabawę, naukę, wyżywienie i odpowiedzieć na tysiące pytań oraz ich potrzeb. Z pomocą przyszło nam Wydawnictwo Dragon i ich nowa książka „Wszystko o niedźwiedziach”.

wszystko o niedźwiedziach

Książka śladem pozostałych z serii „Wszystko o zwierzętach” w humorystyczny sposób pokazuje dzieciom fakty o niezwykłych zwierzętach, jakimi są niedźwiedzie. Dzięki wesołym obrazkom dzieci poznają wiele poważnych aspektów życia niedźwiedzi – ich budowę, gatunki, występowanie, rozmnażanie, odżywianie, ale także ich mocne i słabe strony. Trudne tematy podane w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób. Osobiście zwróciłam uwagę i bardzo mi się podoba rozdział o zagrożeniach dla misiów, gdzie niestety rolę główną gra człowiek, ale nie ma co ukrywać przed dziećmi, że jesteśmy zagrożeniem dla wielu gatunków. Często rozmawiamy w domu o zrównoważonym rozwoju i dbałości o środowisko.niedźwiedzie na mapie świata

historia niedźwiedziPozycja dla nas jest trafiona, bo my wprost uwielbiamy misie! Książka szeroko opisuje życie, zwyczaje i zachowania niedźwiedzi, ale o dziwo także bajkowe postacie misiów. Jest tu miejsce dla kochanego przez dzieci Kubusia Puchatka czy też Misia Paddingtona. Osobiście zabrakło mi tu Misia Uszatka i Koralgola 😉 To przecież też słynne postacie!

historia misia pluszowego

Z radością odkryliśmy, że książka nadaje się zarówno dla 3-latka, jak i dla 9-latki. Milena świetnie już czyta, więc bez trudu cytuje nam nowe informacje na temat niedźwiedzi. A Tymek zaśmiewa się z obrazków i ciągle wertuje książkę opowiadając co widzi. Ba! Dzieci czytają nawet wspólnie i mamy na to dowody! 😉 Ale nie łudźcie się, że to trwało pół dnia czy też że tak mega zgodnie się bawią i czytają cały czas. Aż takiej sielanki to nie mamy. Ale książki o zwierzętach zajmują szczególne miejsce w naszej dziecięcej biblioteczce i ciągle wracają do lektury.

wszystko o niedźwiedziach poleca Tymcio

Jeśli jesteście zainteresowani książką, odsyłamy Was na zakupy do nowego sklepu internetowego Wydawnictwa, ale również do udziału w zabawie na naszym Fejsbuku. Mamy dla Was 3 książki!

KONKURS

Wspólnie w Wydawnictwem Dragon przygotowaliśmy dla Was konkurs na Facebooku. Do wygrania są 3 książki z serii „Wszystko o…” niedźwiedziach, pszczołach i krowach. Zadanie jest super proste. Napiszcie nam w komentarzu pod postem konkursowym jak kreatywnie bawią się Wasze dzieci (albo jak wspólnie się bawicie) w domu i która z książek powinna trafić do Was. Tym razem zwycięzców wybierają Milena i Tymek, więc musicie być na prawdę przekonujący! Konkurs trwa do przyszłej niedzieli tj. 10.05, tak żeby nagrody dofrunęły do Was przed dniem dziecka. Powodzenia!

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Dragon.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu pod postem konkursowym na FB komentarza pokazującego jak kreatywnie się bawicie z dziećmi i która książka powinna trafić właśnie do Was?
 5. Konkurs trwa od  3 maja do 10 maja 2020 roku.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę (i jej dzieci).
 7. Nagrody to 3 książki z serii „Wszystko o …” niedźwiedziach, pszczołach i krowach Wydawnictwo Dragon (po jednej dla każdego z 3 laureatów zabawy)
 8. Wyniki zabawy ogłoszę 13 maja 2020. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy, a autorzy zwycięskich komentarzy zostaną oznaczeni w poście na FB. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Zwycięzcy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinni odesłać do organizatora swój adres korespondencyjny w wiadomości zwrotnej. Po tym terminie nagrody przepadają.
 10. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcom Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.

You may also like

Zostaw komentarz