Książki dla dzieci – Wszystko o… zwierzętach

by dietolog
Wspólnie z Mileną i Tymkiem zostaliśmy pochłonięci przez świat zwierząt. „Wszystko o …” to zabawne i ciekawe książki dla dzieci o zwierzętach. Zobaczcie sami, a może i Wy je zamówicie dla swoich szkrabów.

Jakiś czas temu pokazywaliśmy Wam na blogu książki dla dzieci „Wszystko o kotach” i „Wszystko o koniach”. Nie wiem czy wiecie, że seria się powiększyła i do naszej biblioteczki dołączyły 3 kolejne książki. Aktualnie wspólnie czytamy o psach, krowach i pszczołach. Brakuje nam już tylko książki o niedźwiedziach 😉

książki dla dzieci z serii "Wszystko o ..."

Świat zwierząt jest wprost fascynujący. Dzieci przekonują się o tym każdego dnia, bo bardzo lubimy obcować z przyrodą. Mamy spory ogród, chętnie wybieramy się do lasu i na wszelkiego rodzaju wycieczki, które pomagają nam eksplorować i poznawać świat. Milena jest zwierzolubna i uwielbia przebierać się za różne zwierzęta, albo na ubraniach nosić rysunki kotków, króliczków czy koników. Dobrze, że mamy babcię, która z anielską cierpliwością szyje kolejne koto-lub króliko-sukienki.

W dowiadywaniu się o zwyczajach zwierząt posiłkujemy się książkami. Z przyjemnością polecamy Wam serię „Wszystko o …” Wydawnictwa Dragon, która nafaszerowana jest nieoczywistymi ciekawostkami, intrygującymi faktami i informacjami o zwierzętach. Dodatkowym atutem tych książek są zabawne ilustracje. Zaciekawią nawet niecierpliwego dwulatka. Książki są absolutnie uniwersalne dla naszej dwójki czytelników. Milena znajduje w nich super newsy, a Tymek z przyjemnością przegląda obrazki i interpretuje je na swój sposób.

książki dla dzieci - wszystko o psach

WSZYSTKO O PSACH

Wśród naszych nowości, prym wiedzie książka o psach. Tym bardziej, że sami mamy dwa staruszki psy, które są ulubieńcami dzieci. W książce oprócz ras i wyglądu psów, opisane są ich zwyczaje, zmysły których używają, charakterystyczne cechy i mowa ciała.

foto z książki dla dzieci "Wszystko o psach" rasy psów

W książce znajdziecie nawet super narysowaną anatomię psa.

budowa psa

Dzięki tej książce dzieci odkryją fascynujący świat tych najbliższych człowiekowi czworonogów, zrozumieją ich zachowania i uwrażliwią się na nie. Jest to świetny początek do rozmowy na temat roli psów na naszym życiu i zachowaniu dzieci wobec psów. Nie wszystko dla dzieci jest przecież oczywiste.

wszystko o pszczołach

WSZYSTKO O PSZCZOŁACH

Jako wnuczka pszczelarza, bardzo ucieszyłam się z tej pozycji. Wiele informacji było dla mnie oczywistych, jednak kilka mnie bardzo zaskoczyła. Na przykład fakt, że pszczoły widzą świat na niebiesko albo że królowa w maju i czerwcu składa jedno jajo co 40 sekund! Dacie wiarę?

wszystko o pszczołach

Ta książka odkrywa przed dziećmi fascynujący świat pięknych i pożytecznych pszczół. Pokazuje całą organizację ula czy roju, podział ról w pszczelej rodzinie i zadania jakie mają do wykonania. Przy okazji dzieci poznają niełatwą terminologię pszczelarską – poczynając od pasieki przez mleczko pszczele, kit po nektar i miód. To ważne, by dzieci znały rolę pszczół w świecie i wiedziały czym człowiek szkodzi tym pożytecznym owadom.

wszystko o krowach

WSZYSTKO O KROWACH

Jako dziecko uwielbiałam pić mleko prosto od krowy. Przyznaję, że trochę się obawiałam rogów, gdy babcia prosiła mnie, żebym przyprowadziła do stajni krowę z pastwiska, ale były to dla mnie bardzo cenne doświadczenia. Wszak w dzisiejszych czasach trudno o kontakt dziecka z krową. Może jadąc w kierunku Podlasia z okna samochodu widać stada krów. Jednak to by było na tyle kontaktu naszych dzieci z krowami.

Książka „Wszystko o krowach” zaczyna się od opisu przodków krów, historii ich udomowienia, ich budowy, ras, zwyczajów i olbrzymiej ilości ciekawostek. Jeśli chcecie dowiedzieć się czy Hindusi na prawdę czczą krowy, co oznacza przysłowie „Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje” albo czym jest corrida, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Dzieci będą zachwycone.

wszystko o ... książki dla dzieci

Zainteresowanych serią książek dla dzieci „Wszystko o …” odsyłamy na stronę Wydawnictwa Dragon.
Całą serię gorąco Wam polecamy!

You may also like

2 komentarze

Wszystko o niedźwiedziach - recenzja książki i konkurs dla najmłodszych - Dietolog 3 maja, 2020 - 6:24 am

[…] śladem pozostałych z serii „Wszystko o zwierzętach” w humorystyczny sposób pokazuje dzieciom fakty o niezwykłych zwierzętach, jakimi są […]

Odpowiedz
Aleksy_Nowak 4 listopada, 2020 - 11:11 pm

Książki są świtne, jednak coraz trudniej znaleźć wartościowe informacje. Teraz w sezonie koronawirusa, obostrzenia bardzo szybko się zmieniają, dlatego warto czytać Ekstra Fakty i być na bieżąco.

Odpowiedz

Zostaw komentarz