Wszystko o kotach – recenzja książki i konkurs

by dietolog
Recenzja książki „Wszystko o kotach”, która odkryje przed Twoim dzieckiem fascynujący świat tych wąsatych czworonogów. Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników kotów.

Dziś coś dla dzieci, ale przyznam, że sama z przyjemnością przeglądałam karty książki „Wszystko o kotach”. W naszym domu kot zajmuje bardzo ważne miejsce i jest traktowany jak członek rodziny. Sporo o kotach wiemy i znamy też różne ich rytuały. Z rozbawieniem wspólnie z Mileną doszukiwałyśmy się zachowań naszej Mamby pośród setek zabawnych ilustracji przedstawiających koty.

wszystko o kotach

Koty to fascynujące stworzenia, a ich zachowanie nie raz przyprawia nas o śmiech. Czasem są blisko, innym razem chodzą własnymi ścieżkami. Denerwują gdy leżą na czystym praniu zostawiając na nim futro albo gdy natarczywie budzą rano właściciela, bo domagają się porcji karmy. Jednak pewnie część z Was się ze mną zgodzi, że nic tak nie uspokaja, jak mruczący, ciepły kot na kolanach po ciężkim dniu. Tym bardziej książka wydała się nam interesująca.

Książka zachęciła Milenę do samodzielnego czytania. Ładne wydanie, przyjemne ilustracje i interesujące fakty o kotach zagwarantowały nam dosyć długą i interesującą lekturę. Teksty są w sam raz do czytania dla 7-8 latków, nieskomplikowane zdania dostosowane do wieku nauczania początkowego, zachęcające ilustracje i ciekawe fakty. W tym wieku dzieci szybko się zniechęcają, no chyba że książka je wciągnie!

Co więcej, pod wpływem książki Milena zaczęła rysować swoje własne ilustracje i kocie historyjki. Wszystko na podstawie nowo zdobytych informacji, a także swoich własnych obserwacji naszej czarnej kotki. Uwielbiam książki, które inspirują. „Wszystko o kotach” jest jedną z czterech książek z serii „Wszystko o…„. Pozostałe trzy są o pszczołach, niedźwiedziach i koniach. Musimy zdobyć tą o koniach, bo Milena jeździ konno i uwielbia konie. Jak była mniejsza to miała wyimaginowanego przyjaciela, konika właśnie 😉

Jeśli szukacie fajnych pozycji do biblioteczki Waszych dzieci, to szczerze polecamy Wam „Wszystko o kotach”, szczególnie jeśli jesteście kociarzami tak jak my. Mnóstwo faktów i ciekawostek o kotach może zaskoczyć nie tylko dzieci, ale również rodziców.

KONKURS

Wspólnie z Wydawnictwem Dragon przygotowałam dla Was konkurs, w którym do wygrania są 3 książki „Wszystko o kotach”. Żeby zdobyć jedną z nich, napisz pod postem konkursowym na moim FB dlaczego książka ma trafić właśnie do Ciebie/Was?

Zabawa trwa od 04.05 do 10.05.2019. Rozwiązanie 13.05 🙂

wszystko o kotach

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Dragon.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu pod postem konkursowym na FB z uzasadnieniem, dlaczego książka ma trafić do Ciebie. Wygrają osoby, które przekonają Milenę, że chcą ją przeczytać.
 5. Konkurs trwa od  4 maja do 10 maja 2019 roku.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę.
 7. Nagrody to 3 książki „Wszystko o kotach” Wydawnictwo Dragon
 8. Wyniki zabawy ogłoszę 13 maja 2019. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy, a autorzy zwycięskich komentarzy zostaną oznaczeni w poście na FB. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Zwycięzcy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinni odesłać do organizatora swój adres korespondencyjny w wiadomości zwrotnej. Po tym terminie nagrody przepadają.
 10. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcom Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.

You may also like

2 komentarze

Wszystko o koniach - recenzja książki dla dzieci - Dietolog 8 sierpnia, 2019 - 12:19 pm

[…] i Mabire Gregoire Wydawnictwa Dragon. Nie tak dawno przedstawiałam Wam książkę „Wszystko o kotach” tych samych autorów, która również przypadła nam do gustu, jednak konie zajmują […]

Odpowiedz
Książki dla dzieci - Wszystko o... zwierzętach - Dietolog 18 marca, 2020 - 4:04 pm

[…] czas temu pokazywaliśmy Wam na blogu książki dla dzieci „Wszystko o kotach” i „Wszystko o koniach”. Nie wiem czy wiecie, że seria się powiększyła i do […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz