Wszystko o koniach – recenzja książki dla dzieci

by dietolog
Wszystko o koniach, to kolejna propozycja dla dzieci Wydawnictwa Dragon, na którą warto zwrócić uwagę. To już nasza druga książka z serii „Wszystko o…” i coś mi się wydaje, że nie będzie ona ostatnia.

W ubiegłym tygodniu Milena skończyła 8 lat. Była impreza w ogrodzie, szaleństwo taneczne i tort marchewkowy (sama piekłam! choć wyjątkowo nie lubię robić tortów). Milena otrzymała wiele prezentów, a pośród nich na szczególną uwagę zasługuje książka „Wszystko o koniach” autorstwa Dalylle Antoinette i Mabire Gregoire Wydawnictwa Dragon. Nie tak dawno przedstawiałam Wam książkę „Wszystko o kotach” tych samych autorów, która również przypadła nam do gustu, jednak konie zajmują szczególne miejsce na półce Mileny, zresztą w życiu też. Prezentem jest wprost zachwycona.

wszystko o koniach

Miłość do koni Milena ma w sobie od zawsze. Przez długi okres miała wyimaginowanego przyjaciela, Konika, który odpowiadał za wszystkie psoty w naszym domu. Kiedy coś się zepsuło, rozlało, rozsypało, to z dużym prawdopodobieństwem można było podejrzewać o to Konika. Ba! My też mieliśmy swoje koniki! Ja – konika mamę, Tomek – konika tatę. Kiedy urodził się Tymek, to mój konik-mama się oźrebił i do końskiej rodziny dołączył mały konik. Bardzo to było zabawne 🙂 Na przykład kiedy Milena była zmęczona na spacerze, to spieszyła się do Konika, który czekał w domu i musiała położyć go spać. Teraz już coraz rzadziej wyimaginowane koniki pojawiają się w naszym otoczeniu, za to pojawiają się prawdziwe.

Milena uczy się jeździć konno, jeździmy na Białołękę, gdzie czeka na nas Tiara. Ta powyścigowa klacz została uratowana od pewnej śmierci przez naszą przyjaciółkę Karolinę. Tiara uwielbia moje marchewkowe muffinki i bardzo lubi Milenę. Tak, specjalnie dla koni opracowałam wegańską i możliwie najmniej przetworzoną recepturę na ciastki, konie je uwielbiają! W twórczości Mileny często pojawiają się końskie akcenty albo wymyślone przez Milenę postacie np. Disko Koń, który jest moim absolutnym faworytem. Ale wróćmy do książek.

Milena czyta Wszystko o koniach

Wszystko o…

Seria książek „Wszystko o…” w bardzo fajny i przystępny sposób pokazuje zwierzęta, ich zwyczaje i mnóstwo ciekawostek. Przezabawne rysunki przyciągają uwagę, a informacje podawane w książkach są oryginalne i niejednokrotnie zaskakujące, nie tylko dla dzieci. Seria do tej pory składa się z 4 książek i w księgarni możecie znaleźć pozycje o kotach, koniach, pszczołach i niedźwiedziach.

Wszystko o koniach

To nasz absolutny faworyt! Z książki o koniach możemy dowiedzieć się między innymi jak chodzi koń (rodzaje ich chodu), jak nazywają się umaszczenia i od czego te nazwy pochodzą, jak komunikują się konie, co znaczą dźwięki, które wydają, jak funkcjonują w stadzie i jak odczytywać ich postawę ciała. Osobiście bardzo spodobał mi się rozdział o legendarnych koniach. W tym rozdziale spotkać się można z centaurem, pegazem, koniem z głową byka, amazonkami, koniem trojańskim czy jednorożcem.

Wszystko o koniach

Książka jest świetnie wydana, z genialnymi obrazkami, myślę, że każdy znajdzie w niej coś ciekawego.
Wspólnie z Mileną gorąco polecamy 🙂

You may also like

Zostaw komentarz