W ubiegłym tygodniu otrzymałam bardzo ważne dla mnie wyróżnienie za napisanie książki „Cukrzyca na obcasach”. To dla mnie zaszczyt! Kryształowy Koliber wylądował. Zobaczcie jaki jest piękny.

Na komodzie (przy mojej „ścianie sławy” – żarcik) od zeszłego piątku stoi statuetka o wadze 622 gramów. Jest piękna, delikatna i bardzo gustowna, zresztą możecie sami zobaczyć na zdjęciach. Często ją podnoszę i pokazuję, bo jestem dumna, że „Kryształowy Koliber” trafił w tym roku właśnie do mnie. Jest to nagroda, która cieszy się wysoką renomą i jest najwyższym wyróżnieniem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Tym bardziej jestem wdzięczna i szczęśliwa.

kryształowy koliber

Kryształowy Koliber

Konkurs odbywa się w kilku kategoriach, a nagrody wędrują do osób, które wyróżniają się swoją działalnością w kategoriach takich jak: Lekarz Roku, Osobowość Roku czy Społecznik Roku. Ja, jako autorka książki „Cukrzyca na obcasach. Poradnik cukrzycowy dla kobiet” zostałam zgłoszona do konkursu w kategorii Wydawnictwo Roku. Do tego tytułu może kandydować książka, broszura, czasopismo, urządzenie szkoleniowe, program szkoleniowy itp., które w swojej treści porusza problematykę leczenia cukrzycy oraz promuje metody i zasady prowadzenia cukrzycy z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.

Zostałam doceniona ze względu na to, że w swojej książce pt. ”Cukrzyca na obcasach. Poradnik cukrzycowy dla kobiet” opisuję życie z cukrzycą z perspektywy świadomego pacjenta, podaję przykłady z życia sprawiając, że życie z cukrzycą staje się czymś rzeczywistym i codziennym, a trudne zagadnienia i definicje, dzięki lekkiemu językowi są zrozumiałe dla każdego.

Cele konkursu to:

 • Promowanie najlepszych rozwiązań i koncepcji organizacyjnych z dziedziny ochrony zdrowia oraz działalności w środowisku osób z cukrzycą.
 • Wyróżnienie podmiotów najbardziej zaangażowanych we wdrażanie i upowszechnianie najnowszych metod usprawniających proces leczenia i poprawiających warunki życia osób z cukrzycą.
 • Uhonorowanie osób, które wywarły znaczny wpływ na rozwój opieki diabetologicznej w Polsce oraz na pomoc ludziom pokrzywdzonym przez los.
 • Uhonorowanie osób chorych na cukrzycę, które swoją postawą mogą być wzorem dla innych.

kryształowy koliber

Główną nagrodą jest przepięknej urody, gustowna statuetka kryształowy koliber wręczana corocznie podczas ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

15 listopada 2019 w Hotelu Sangate Airport w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Na obchodach zgromadziło się blisko pół tysiąca osób, głównie członkiń i członków PSD z całej Polski, ale także osób związanych ze środowiskiem diabetologicznym, którym diabetycy nie są obojętni. Patronat naukowy nad uroczystością objęło Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, a całą galę prowadziła wprost olśniewająca Odeta Moro.

Obchody otworzyła Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, ciepłym i serdecznym przemówieniem kierowanym do działaczy PSD, tłumnie zgromadzonych na sali. Następnie głos zabrali zaproszeni goście – między innymi Maciej Miłkowski – wiceminister zdrowia, Janusz Sobolewski – z-ca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej z Urzędu Marszałkowskiego i Marzanna Bieńkowska – z-ca Dyrektora Departamentu Strategii i Działań Systemowych Rzecznika Praw Pacjenta.

Przyznam szczerze, że trochę byłam tymi przemówieniami rozczarowana, a najgorsze wrażenie wywarł na mnie wiceminister zdrowia, który mówił o tym, że pompy są refundowane dzieciom, bo dzieci to taki „poligon doświadczalny” (jaki poligon doświadczalny?? o co chodzi?). W Polsce mamy podobno doskonały poziom refundacji wspaniałych leków, takich jak metformina. No ochy i achy. Ogólnie wypowiedź Pana Miłkowskiego mi się ani trochę nie podobała (a nawet trochę mnie zdenerwowała). Musicie uszanować tą małą dygresję, a także to że każdy ma prawo do własnej subiektywnej opinii.

Po uroczystym otwarciu i wystąpieniach gości, nastąpiło wręczenie nagród. Wspólnie z Panią Florentyną Obrębską odebrałyśmy swoje Kryształowe Kolibry. Pani Florentyna, jako były długoletni prezes Oddziału Branżowego PSD PKN Orlen była osobą niezwykle zaangażowaną i oddaną pracy społecznej. Swoje doświadczenie zawodowe i społeczne wykorzystała do poprawy życia diabetyków szerząc edukację diabetologiczną i podejmując wiele inicjatyw społecznych. Ja jak już wcześniej wspomniałam, zostałam doceniona za napisanie książki „Cukrzyca na obcasach. Poradnik cukrzycowy dla Kobiet„.

Poskromić cukrzycę

Następnie wzięłam udział w panelu dyskusyjnym z ekspertami w ramach kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” pt. „Poskromić cukrzycę”. Panel prowadziła Odeta Moro i wspólnie z panią dr Alicją Milczarczyk oraz propagatorką aktywności fizycznej dr Joanną Piotrowską rozmawiałyśmy na temat tego, jak sobie radzić w cukrzycą w codziennym życiu, o tym, jak się prawidłowo odżywiać oraz o potrzebie aktywności fizycznej.

Mój udział w panelu wiązał się z tym, że od tego roku zostałam oficjalnym partnerem ogólnopolskiej kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą”, która ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy. W ramach kampanii wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków, portalami mojacukrzyca.org oraz Cukrzyca.pl prowadzimy działania edukacyjne kierowane do osób z wysokiej grupy ryzyka cukrzycą typu 2. Inicjatorem kampanii jest firma Boehringer Ingelheim. Więcej informacji o kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” znajdziecie na oficjalnej witrynie kampanii. Jeśli chcecie znać więcej szczegółów co do mojego osobistego zaangażowania w projekt i obchody Światowego Dnia Cukrzycy, to zapraszam Was do tego wpisu.

Na tym zakończył się mój czynny udział w Obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W kolejnych punktach programu z przyjemnością wzięłam udział jako uczestniczka. Polskie Stowarzyszenia Diabetyków zamieściło na swojej stronie internetowej obszerną i szczegółową relację z tego wydarzenia, odsyłam tam wszystkich zainteresowanych 🙂 Tymczasem przygotowałam dla Was niespodziankę!

kryształowy koliber konkurs

Jeśli ktoś z Was ma ochotę otrzymać moją książkę, to zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Konkurs trwa na blogu, na moim profilu Facebook i na Instagramie w dniach 22-30 listopada 2019. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu w komentarzu pod postem konkursowym (tu, na FB lub na IG). Temat: co dla Ciebie jest najtrudniejsze w cukrzycy? Możesz napisać z czym sobie nie radzisz? Jaki aspekt choroby sprawia Ci najwięcej kłopotu? Co ułatwiłoby Ci życie z cukrzycą? Spośród odpowiedzi wybiorę 3 osoby, do których powędrują moje książki z osobistą dedykacją.

KONKURS ROZWIĄZANY

Nagrody wędrują do:
– Weronika Późniak
– Martha Wawszczyk
– Rozalia Wesołowska

kryształowy koliber i cukrzyca na obcasach

REGULAMIN ZABAWY
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu komentarza pod postem konkursowym (tutaj na blogu, na FB lub na IG) na temat co dla Ciebie jest najtrudniejsze w cukrzycy?
 5. Konkurs trwa od  22 do 30 listopada 2019 roku.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę.
 7. Nagrody to 3 książki „Cukrzyca na obcasach” z osobistą dedykacją od autorki dla każdego ze zwycięzców zabawy. 
 8. Wyniki zabawy ogłoszę do 6 grudnia 2019. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Zwycięzcy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinni odesłać do organizatora swój adres korespondencyjny. Adres do przesłania danych kontakt@dietolog.pl. Po tym terminie nagrody przepadają.
 10. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcom Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.