Ręcznie malowane koszulki – zabawa dla dzieci

by dietolog
Jak tam siedzenie w domu z dziećmi? Ja wznoszę się na wyżyny kreatywności wymyślając artystyczne i plastyczne prace. Od kilku dni wałkujemy, a raczej prasujemy (własno) ręcznie malowane koszulki. Może i Wy się zainspirujecie?

Siedzenie w domu z dziećmi nie zawsze jest sielanką. Nie ma co się oszukiwać – trzeba się trochę nagimnastykować, żeby dzieciaki się nie nudziły. Kiedy nie ma opcji na kino, plac zabaw czy spotkania ze znajomymi, trzeba wymyślać różne sposoby na spędzanie czasu. Oprócz szkoły w domu staramy się urozmaicać czas dzieciakom wspólnymi zajęciami. U nas młodzi uwielbiają zabawy artystyczne, toteż nie musiałam ich długo namawiać, żebyśmy zrobili ręcznie malowane koszulki.

Ręcznie malowane koszulki – co jest niezbędne?

ręcznie malowane koszulki

Jednobarwne koszulki, najlepiej białe lub w jasnym kolorze

ręcznie malowane koszulki

Zrobiliśmy porządki w szafach i znaleźliśmy kilka koszulek z biegów i wydarzeń, w których wzięliśmy udział jakiś czas temu. Wybraliśmy te, które były skromne w napisy. Koszulki zamiast w kontenerze, znalazły się na naszym plastycznym stole. Jeśli nie macie takich w domu, to białe koszulki w dobrej cenie można zakupić na przykład w Pepco – może ich jakość nie jest jakaś szalenie dobra, ale do zdobienia ich przez dzieci będą idealne. Nie wiem czy wszystkie sklepy tej sieci są otwarte, ale w Warszawie przy Wrocławskiej (w dawnej Almie) jest. Kolorować można także torby na zakupy czy inne tkaniny, które chcielibyście w jakiś sposób ozdobić.

farby do tkanin

farby do tkanin

Mamy pastele i flamastry. Pastele kupiłam jakiś czas temu w TK Maxie, a flamastry zamówiłam przez internet. Flamastry są dużo łatwiejsze w obsłudze. W sieci można znaleźć wielobarwne flamastry do pokolorowania koszulek w niezłych cenach. Za kilkanaście złotych można mieć nawet godzinę spokoju… znaczy zabawy 😉

żelazko

żelazko

Aby namalowane przez dzieci wizerunki ozdabiały ich koszulki na stałe, utrwala się je za pomocą żelazka. Wzory trzeba zaprasować na koszulkach przez dodatkową tkaninę (np. cienką ściereczkę lub pieluchę), a w środek pomiędzy przód i tył koszulki warto włożyć kartkę papieru, żeby rysunki nie przebiły.

Przekąski

kolorowe kanapeczki z warzywami

Nie wiem jak u Was, ale nasze dzieci szybko głodnieją. Głodne dzieci nie chcą się bawić, stają się marudne i jęczą. Zatem żeby przytrzymać je dłużej przy stole, zawsze przygotowuję jakieś zdrowe przekąski. Obowiązkowo pokrojone w plasterki owoce, np. jabłuszka czy tościki, racuszki, bananowe muffinki albo kanapki. Dzieci potrzebują stałych dostaw energii, więc również przy pracy dbam o przekąski.

Głowa pełna pomysłów

kolorowe ręcznie malowane koszulki

Jakie wzory malować na koszulkach? Opcji jest nieskończenie wiele! Na przykład można kupić lub przygotować szablony do odrysowywania dla dzieci. Można coś narysować najpierw na kartce i włożyć w środek koszulki – będzie przebijać przez bawełnę jak kalka. Dzieci będą mogły przerysować kontury, a następnie pokolorować. Można też zdać się na dziecięcą wyobraźnię i dać dzieciakom wolną rękę. Taki freestyle może być bardzo interesujący, ale jest też niebezpieczeństwo, że mogą się zniechęcić jak coś im nie będzie wychodzić. Jeśli farby/flamastry nie zostaną utrwalone za pomocą żelazka, można je sprać (w chłodnej wodzie!), wysuszyć i zacząć zabawę od nowa. Czytaj także: Poradniki – jak dbać o ubrania

ręcznie malowane koszulki dietolog

Możecie też wymyślić dzieciom jakiś konkretny temat koszulkowy. U nas już było zdrowe odżywianie, pogoda i odrysowywanie na koszulkach konturów dłoni. Mamy też koszulki dietologowe 😊 Pewnie szybciej byłoby zamówić nadruki na t-shirtach, ale ile było przy tym zabawy. Pomysł z koszulkami wykorzystałam też na urodzinach Mileny. Każdy z gości otrzymał koszulkę w swoim rozmiarze i mógł stworzyć sobie koszulkę. Super zabawa i pamiątka po urodzinach.

dzieci dietologa

Myślę, że wkrótce znów rozłożymy t-shirty (jeszcze kilka mam w zanadrzu). Już myślę o tematach przewodnich – może będą to kwiaty, robale, kosmici albo wesołe zwierzątka. A może Wy coś podpowiecie?

You may also like

Zostaw komentarz