Badania laboratoryjne i pobranie krwi w domu – test aplikacji Home Lab

by dietolog

Przetestowałam usługę badań laboratoryjnych i pobranie krwi w domu. Czy jestem zadowolona? Czytaj dalej…

W dzisiejszym świecie niemal wszystko można zamówić do domu. Zakupy, kosmetyczkę, fryzjera, pranie kanapy czy wizytę lekarską. Dlatego chętnie zamówiłam sobie badania laboratoryjne i pobranie krwi, tym bardziej, że akurat planowałam zrobić sobie badania. Chorując na cukrzycę, warto regularnie wykonywać badania kontrolne, żeby nie przeoczyć niczego niepokojącego. Będąc zdrowym również (w myśl zasady, że nie ma ludzi zdrowych, tylko niezdiagnozowani).

W ramach współpracy z Home Lab, wybrałam badania z pakietu dietetycznego rozszerzonego i dodatkowo hemoglobinę glikowaną. W aplikacji można wybierać sobie badania ręcznie jedno po drugim albo skorzystać z gotowych pakietów np. dietetycznego, pediatrycznego czy kostnego. Szczegółowe opisy pakietów znajdują się w aplikacji mobilnej, a także na stronie internetowej www.homelab24.pl.

Pobranie krwi w domu

Badania laboratoryjne i pobranie krwi w domu poprzez aplikację Home Lab to usługa prywatna. Nie wiem jak Ty, ale ja zazwyczaj wykonuję badania krwi prywatnie. Nie to, żeby mi się „przelewało”, cukrzyca jest drogą chorobą i mam na co wydawać, jednak badania kontrolne wiążą się z dodatkowym stresem, więc wolę już prywatnie niż na NFZ. Czemu? Bo nie muszę mieć skierowania, stać w długiej kolejce, no i mam ulubioną osobę, która pobiera mi krew bezproblemowo (bez utyskiwania na moje słabo widoczne żyły). Super ważna dla mnie jest atmosfera pobrania, bo gdy tylko się trochę zestresuję, pobranie może być kłopotliwe. Oczywiście minusem jest koszt, ale umówmy się, nie robię badań co 3 tygodnie, tylko raz na jakiś czas. Czasem myślę, że pobranie u mnie jest porównywalne do pobrania u dziecka. Trzeba mnie zagadywać, nie mogę widzieć igły i najlepiej przed pobraniem podać mi narkozę (choć na to ostatnie nie udało mi się jeszcze nikogo namówić).

Usługa jest stosunkowo nowa na rynku, stąd dostępna jest tylko w kilku miastach. Głównie na Mazowszu, a także w Toruniu, Lublinie i Krakowie. Dzięki temu, że mieszkam w Warszawie, mogłam przetestować i skorzystać z badań. W związku z dosyć sporym zainteresowaniem usługą, lokalizacji będzie przybywać. Zresztą się nie dziwię, to bardzo wygodna opcja.

Żeby umówić się na badania wystarczy na swój telefon pobrać aplikację Home Lab i zarejestrować się. Potem należy wybrać miejsce pobrania i określić badania diagnostyczne i umówić się na konkretny termin. Zlecenie opłaca się z góry.

Jakie badania można wybrać?

Każde, które można wykonać w przychodni. Aplikacja sugeruje pakiety badań, ale można każde wybrać pojedynczo z listy. Ja wybrałam rozszerzony pakiet dietetyczny z analizą i HbA1c (ulubione badanie cukrzyków, tym bardziej w obliczu przedłużenia refundacji na ciągły monitoring glikemii).

Aplikacja jest intuicyjna i jak dla mnie, wszystko jest jasne – podczas wybierania badań, wiadomo ile one kosztują i jaki będzie całkowity koszt badań wraz z usługą. Jest trochę drożej, niż pobranie w prywatnej przychodni, do której zazwyczaj jeżdżę, ale nie trzeba jechać, można zaraz po pobraniu zrobić sobie kawkę i śniadanie, odbiór badań jest przez aplikację (też nie trzeba nigdzie jeździć) i jest bardzo szybko (pobranie szybko i sprawnie, a badania trafiają od razu po pobraniu do najbliższego laboratorium). Po 15-tej miałam już większość wyników badań w aplikacji.

Pierwszy raz w życiu krew pobierał mi facet i pierwszy raz na tarasie.

Do mojego pobrania przyjechał doświadczony ratownik medyczny. Nie dość, że rewelacyjnie, szybko i bezboleśnie pobrał mi krew, to jeszcze zabawiał historyjkami o ludzkich żyłach i możliwych miejscach pobrań (na wypadek, gdyby moje żyły postanowiły się schować). Na szczęście się nie schowały. Pobranie profeska.

Na zdjęciu tuż przed tym jak tracę przytomność 😉 Żartuję, było blisko, ale straciłam jedynie trochę krwi.

Jeśli obserwujesz mnie na Instagramie, to możliwe, że wpadła Ci w oko rolka z pobrania.
Jeśli jednak nie, zajrzyj koniecznie tutaj. Gwarantuję, że uśmiejesz się.

Z kodem >> DIETOLOG10 <<zniżka w Home Lab

Przyznam szczerze, że osobiście jestem bardzo zadowolona z usługi. Będę ją polecać znajomym… nieznajomym zresztą też. Chcesz skorzystać z pobrania krwi w domu i badań? Do końca lipca 2023 z kodem DIETOLOG10 masz ode mnie rabat w wysokości -10% od łącznej ceny badań i usługi.

Jeśli masz podobne doświadczenia, daj znać w komentarzu. Jak na razie pobranie krwi do badania na tarasie uważam za najbardziej kozackie w moim życiu! 😉 Ktoś mnie przebije?

To jest wpis sponsorowany, który powstał we współpracy z Home Lab. Przed publikacją przetestowałam usługę badania laboratoryjnego z pobraniem krwi w domu. Dzięki temu mogłam zamieścić rzetelną opinię na temat oferty.

You may also like

Zostaw komentarz