Pakiet dietetyczny rozszerzony – test i recenzja usługi Home Lab

by dietolog

Pakiet dietetyczny rozszerzony to usługa dla osób świadomych, jak ważne są badania diagnostyczne w kontekście odżywiania i wprowadzania zmian żywieniowych. Zapraszam na recenzję usługi w Home Lab.

Od pewnego czasu współpracuję z Home Lab – aplikacją, która umożliwia zamówienie i wykonanie badań laboratoryjnych w dowolnym miejscu, bez konieczności wizyty w placówce medycznej. W ofercie Home Lab znajdują się zarówno pojedyncze badania, ale także pakiety badań, np. pakiet dietetyczny rozszerzony (z którego skorzystałam).

Zamówiłam pakiet dietetyczny rozszerzony z analizą. Zrobiłam to poprzez aplikację Home Lab na smartfonie. Zresztą w jednym z wpisów na blogu już pisałam jak wygląda taka wizyta, o tutaj.

Ale po kolei. W ofercie znajduje się bardzo dużo różnych badań. Są takie zupełnie ogólne (jak morfologia, ob, crp), jak i bardzo specjalistyczne (jak różnego rodzaju przeciwciała). Niektóre badania są pogrupowane i oferowane w pakietach. Niektóre badania są dobrane pod konkretne schorzenie, np. pakiet dla wątroby, który obejmuje najpopularniejsze badania oceniające pracę wątroby (tj. AspAT, ALT, ALP, GGTP i bilirubina). Są też pakiety mniej specjalistyczne, bardziej ogólne – dla kobiet, dla mężczyzn, oceniający stan zdrowia czy pakiety dietetyczne.

Pakiet dietetyczny rozszerzony

Pakiet dietetyczny rozszerzony obejmuje ponad dwadzieścia badań, których wyniki są kluczowe w kontekście zdrowia metabolicznego. Badania pozwalają m.in. na ogólną ocenę pracy tarczycy, wątroby, nerek, gospodarki węglowodanowej czy insulinowej.

Do takiego pakietu dietetycznego można dodać analizę wyników za jedyną złotówkę (1 zł). Warto to zrobić, bo w przypadku odchyleń od normy, od razu dostaniemy informację co to może oznaczać i jak można sobie pomóc za pomocą diety.

*Do końca lutego 2024 z kodem DIETA15 pakiet dietetyczny jest tańszy o 15%.

W pakiecie dietetycznym rozszerzonym z analizą otrzymałam:

  • wyniki badań diagnostycznych po pobraniu u mnie w domu
  • obszerną analizę wyników badań wraz z rekomendacjami, przygotowaną przez wykwalifikowane dietetyczki

Do wyników badań i analizy mogę wrócić w każdym momencie, ponieważ są zapisane na moim koncie pacjenta. Mam je w zasadzie zawsze przy sobie, w aplikacji w moim smartfonie. Fajne jest to, że logowanie do aplikacji jest dwuskładnikowe – żeby się zalogować należy podać login, hasło, ale także numer przesyłany na telefon. To powoduje, że czuję się bezpieczna, jeżeli chodzi o moje dane.

Badania a metabolizm

Czy badania laboratoryjne mogą nam coś powiedzieć o zaburzeniach metabolizmu? No oczywiście, że tak. Każde odchylenie, niedobór jakiegoś pierwiastka czy witaminy, zaburzenia pracy organów, stan zapalny w organizmie itp. mogą manifestować się w badaniach laboratoryjnych. Jakie badania należy wykonywać? O tym mówiłyśmy z mgr. Joanną Lewandowską-Bieniek, dietetyczką Home Lab, na livi’e na Instagramie. Zachęcam do jego odtworzenia.

Rozmawiałyśmy między innymi na temat:

  • jak przygotować się do badań diagnostycznych?
  • jakie badania to taki żywieniowy „must have” dla dietetyka, żeby ocenić metabolizm pacjenta?
  • jakie badania warto zrobić przed zmianą diety?
  • kiedy bezwzględnie należy udać się na badania kontrolne?

Rozmowa jest zapisana na naszych profilach IG:


Bezpośredni link do rozmowy – kliknij TUTAJ

Reasumując uważam, że badania kontrolne są często niedocenionym narzędziem w walce nadwagą, a także wieloma zaburzeniami metabolicznymi. Od wielu lat choruję przewlekle i nie jestem w stanie wyobrazić sobie leczenia bez wykonywania badań kontrolnych. Każda niezamierzona zmiana masy ciała czy samopoczucia zawsze skłania mnie do wykonania badań.

Zdrowe osoby bardzo często bagatelizują badania kontrolne, bo przecież są zdrowi. W dzisiejszych czasach diagnostyka jest tak rozbudowana, że zanim pojawią się choroby, mogą pojawiać się wskazówki w badaniach właśnie. Dlatego minimum raz w roku, polecam każdemu kontrolnie wykonać przegląd zdrowia w postaci badań laboratoryjnych.

Podaję link do strony Partnera tego wpisu, Home Lab: https://homelab24.pl/
Znajdziecie tam informacje na temat zakresu i dostępności usług. Zaznaczę może, że usługi są płatne, prowadzone w sektorze prywatnym (nie są to badania na NFZ). Choć nie wiem jak Wy, ale ja, sama najczęściej wykonuję badania prywatnie.

To jest wpis sponsorowany, który powstał we współpracy z Home Lab. Przed publikacją przetestowałam usługę badania laboratoryjnego z pobraniem krwi w domu. Dzięki temu mogłam zamieścić rzetelną opinię na temat oferty.

You may also like

Zostaw komentarz