1500 kalorii – PODSUMOWANIE

by dietolog

Dieta 1500 kalorii jest dietą bardzo popularną, a także bardzo często zalecaną przez lekarzy. Ilość kalorii pozwala na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a przy okazji bardzo łagodną redukcję kilogramów. Najlepsze efekty (odchudzające) można osiągnąć włączając do swojego planu dnia i jadłospisu na 1500 kalorii aktywność fizyczną, pozwala to na redukcje nawet 1000kcal dziennie.

Dieta 1500 kalorii jest też dobra dla osób, które dotychczas agresywniej się odchudzały dietami mniej kalorycznymi (np. 1000 czy 1200 kalorii) i chcą ustabilizować wagę. Zaleca się ją osobom z cukrzycą, ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu, a także kobietom w ciąży (w pierwszym trymestrze 1500 kalorii w zupełności wystarcza, a w drugim i trzecim z reguły zapotrzebowanie rośnie do 1800kcal). Jest to dieta bezpieczna i racjonalna. Najlepsze efekty przynosi, gdy stosuje się ją długoterminowo (do świetnej figury najlepiej dążyć małymi kroczkami), a dobrze zbilansowana na pewno odzwierciedli się w ładnej cerze, bujnych włosach, mocnych paznokciach i szczupłej sylwetce.

Zdarzało mi się słyszeć opinie, że dieta 1500 to bardzo mało i jest to prawie głodowa dawka kalorii – ja jednak jestem innego zdania. Uważam, że przy takim (niewielkim) ograniczeniu kalorycznym można zjadać smaczne, ciekawe i sycące posiłki. Fakt – pożegnać się trzeba ze słodyczami – ale to dla organizmu naprawdę mała strata, i dobre jest się zaprzyjaźnić z warzywami. Zresztą, każdy kto zaglądał tu w ciągu ostatnich dni mógł się przekonać, że mimo ograniczenia kalorycznego można zjeść kolorowe i smaczne potrawy. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać niedowiarków i zachęcić do dbania o zawartość talerza.

You may also like

4 komentarze

Alicja Kowalska 8 grudnia, 2012 - 11:57 am

jeśli ktoś opycha się fast foodami to faktycznie 1500 to mało, ale jak zastąpi się to chudym mięsem i warzywami to można najadać sie do syta

Odpowiedz
dietolog angelina ziembinska
dietolog 8 grudnia, 2012 - 12:52 pm

Zgadza się 🙂 a ja się człowiek przyzwyczai do zdrowej dety, to później nawet nie myśli o fast foodach.

Odpowiedz
butterfly 8 grudnia, 2012 - 11:38 pm

😉

Odpowiedz
Edyta 16 grudnia, 2013 - 3:04 pm

Cieszę się ogromnie, że znalazłam tak znakomity blog. Jest super i czekam na nowe wpisy.

Odpowiedz

Zostaw komentarz