Książka “Jak jeść słodycze i nie tyć?” to inspiracja dla wszystkich łasuchów, którzy marzą o bezkarnym słodkim obżarstwie. Znajdziecie w niej 100 przepisów na zdrowsze wersje popularnych słodyczy.

Autorką książki “Jak jeść słodycze i nie tyć?” jest Jessica Meinhard, znana na Instagramie jako @shining_star_9, która 3 lata temu postanowiła schudnąć i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ćwiczyła z Chodakowską, korzystała z jej przepisów, ale bardzo tęskniła do słodkiego smaku i brakowało jej kupnych słodyczy. Dlatego zaczęła przygotowywać ich domowe, zdrowsze i odchudzone wersje. Dzięki przepisom na ciasta, ciasteczka, batoniki, czekoladki, cukierki, lody i torty, zdobyła popularność na Instagramie, a kolejnym krokiem było wydanie tej książki.

jessika

W zeszłym tygodniu miałam przyjemność wziąć udział w warsztatach kulinarnych z Jessicą. Warsztaty były połączone z promocją książki przez Wydawnictwo Pascal i odbyły się w przestrzeni kulinarnej salonu Miele. W kameralnym gronie blogerów, przygotowaliśmy dwa przepisy z książki “Jak jeść słodycze i nie tyć?”. Ja co prawda z powodu wyzwania “Rzucam cukier” nie oddałam się przyjemnościom kosztowania tych słodkości, ale przyniosłam do domu i moja córka bardzo srogo i rzeczowo oceniała wypieki. Bardzo jej smakowały domowe kinder pingui.

przepis z jak jeść słodycze i nie tyć

Możecie również spróbować w domu, szczególnie gdy macie dzieci. Do mnie osobiście zdrowsze wersje mlecznej kanapki czy innych popularnych słodyczy zupełnie nie przemawiają, bo nie lubię ich sklepowych oryginałów. Wiem jednak, że dzieciaki uwielbiają te wszystkie naszprycowane emulgatorami, wypełniaczami i polepszaczami smaku łakocie. Tak wyglądał nasz kremowy pingwinek:

jak jeść słodycze i nie tyć

Apetycznie, prawda? Drugim deserem jaki przygotowaliśmy była zdrowsza wersja kinder country. Jego bazą były wafle ryżowe, mascarpone, ciemna czekolada i sporo laskowych orzechów.

jak jeść słodycze i nie tyć kinder country

 

KONKURS

Jeśli i Wy macie ochotę się przekonać ile warte są przepisy Jessiki i jak smakują zdrowsze wersje popularnych słodyczy, to mam dla Was dobrą wiadomość. Wspólnie z Wydawnictwem Pascal przygotowałam dla Was konkurs na Facebooku, w którym do wygrania są 2 książki “Jak jeść słodycze i nie tyć?”.

Zadanie konkursowe jest proste. Wystarczy tylko dodać komentarz pod postem konkursowym z własnym przepisem na zdrowy deser. Zabawa trwa od 10.10 do 14.10.2018r.

 

REGULAMIN KONKURSU „Jak jeść słodycze i nie tyć” NA MOIM PROFILU FB
 1. Organizatorem konkursu jest Angelina Ziembińska, autorka bloga Dietolog oraz profilu FB Dietolog.
 2. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Pascal.
 3. W konkursie może wziąć udział każdy, kto jest fanem profilu Dietolog na Facebooku i poprawnie wykona zadanie konkursowe.
 4. Zadanie konkursowe polega na umieszczeniu pod postem konkursowym na FB komentarza z własnym przepisem na zdrowy deser.
 5. Konkurs trwa od 10 do 14 października 2018.
 6. Konkurs nie jest grą losową. Wygrają najbardziej kreatywne komentarze wybrane subiektywnie przez organizatorkę.
 7. Nagrody to 2 książki “Jak jeść słodycze i nie tyć?” Jessica Meinhard wyd. Pascal
 8. Wyniki zabawy zostaną ogłoszone do środy, 17 października 2018. Wpis zostanie zaktualizowany o wyniki zabawy, a wybrane osoby oznaczone w poście na FB. Decyzja wyboru wygranych jest nieodwołalna.
 9. Zwycięzcy w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników powinni przesłać do organizatora swój adres korespondencyjny za pomocą wiadomości prywatnej na Facebooku. Po tym terminie nagrody przepadają.
 10. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 10 dni od przesłania adresu korespondencyjnego.
 11. Wysyłka jest możliwa jedynie na terenie kraju (Polska), nie ma możliwości wysłania nagród za granicę.
 12. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres) przetwarzane będą w celu komunikacji z Uczestnikami oraz w celu przekazania Nagrody Zwycięzcom Konkursu i ogłoszenia wyników Konkursu.
 13. W sprawach nie dających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.