Domowe rafaello bez pieczenia. Bez glutenu, jajek i laktozy. Zapraszam na prosty przepis na małe słodkie co nieco z kaszy jaglanej.

Kasza jaglana to jedna z moich ulubionych gruboziarnistych kasz. Może dlatego, że wiem, że jest zdrowa? Oprócz takiego tradycyjnego wykorzystania do obiadu, używam jej także do deserów. Uważam, że desery mogą być zdrowe, dostarczać wartościowych składników odżywczych i przy okazji mogą być smaczne. Dlatego dziś prezentuję Wam kokosowe kulki, czyli domowe rafaello z kaszy jaglanej.

kulki rafaello

Przepis i film na moim YT przygotowałam w ramach kampanii Dłuższe życie z cukrzycą. Jeśli chcecie oglądać więcej filmików tej serii, koniecznie supskrybujcie mój kanał i komentujcie moje nagrania. W ten sposób pomożecie mi rozwijać kanał, a ja będę Wam dostarczać nowych kulinarnych inspiracji. Nie dajcie się prosić, ale wcześniej oglądnijcie nowy film i przetestujcie mój przepis na domowe rafaello.

domowe rafaello

Składniki na 20 sztuk:
  • 100 g suchej kaszy jaglanej
  • 300 ml migdałowego napoju roślinnego
  • 4 daktyle (20g)
  • 4 łyżki wiórek kokosowych (30g)
  • 20 blanszowanych migdałów
  • wiórki kokosowe do obtoczenia

W rondelku zagotować napój roślinny z daktylami, dodać kaszę i gotować na małym ogniu, aż kasza wchłonie cały płyn. Następnie zestawić z ognia i dodać wiórki kokosowe. Odstawić do ostudzenia i schłodzić masę w lodówce minimum 2h.

Schłodzoną masę wyjąć i uformować z niej kulki, do każdej wkładając blanszowanego migdała. Obtoczyć w wiórkach kokosowych i znowu włożyć do lodówki do schłodzenia. Najlepsze są następnego dnia.

domowe rafaello - kulka mocy

1 kulka rafaello to ok. 50 kcal, węglowodany: 5g, białko: 1g, tłuszcz: 3g

Informacje dla diabetyków: w jednym domowym rafaello znajduje się 0,5 WW i 0,3 WBT

Smacznego!